Włoska marka chce podbić polski rynek

KIKO Milano to włoska marka profesjonalnych kosmetyków, która oferuje klientom ma nowoczesne linie makijażu jak również pielęgnacji twarzy i ciała. Dzięki związaniu się umową dystrybucyjną z Primavera Parfum polskie klientki uzyskają dostęp do pełnej oferty tego brandu.

Wyłączny dystrybutor włoskiej marki

Zawarcie umowy poprzedziły kilku miesięczne negocjacje, jednak w końcu w sierpnia tego roku została podpisana.  Zgodnie z zawartym porozumieniem Primavera Parfum, jeden z wiodących operatorów e-commerce w Polsce, stał się wyłącznym dystrybutorem włoskiej marki na krajowym rynku. Na początku produkty będą sprzedawane jedynie w kanale dystrybucji perfumerii Tagomago i Strefę Marek w serwisie zakupowym Allegro. Po dłuższym czasie spółka ma zamiar rozwinąć kolejne kanały sprzedaży online współpracując z zewnętrznymi partnerami.

Cieszymy się z nawiązanej współpracy z KIKO Milano. To uznana marka kosmetyczna, posiadające szerokie grono fanek w naszym kraju. Dotychczas była dostępna do kupienia wyłącznie poprzez stronę internetową producenta. Teraz, za sprawą naszych działań dystrybucyjnych, szeroki asortyment produktów tej marki – m.in. podkłady, eyelinery, pomadki, błyszczyki, cienie do powiek, kosmetyki z modnym efektem głów czy produkty pielęgnacyjne zagości w domach wielu Polek – komentuje Janina Karasek, dyrektor ds. rozwoju w Primavera Parfum.

Oferta na polskim rynku

Już za jakiś czas na polskim rynku znajdziemy jakieś 600 produktów tej włoskiej marki z kolekcji basic. Dodając w ciągu roku około 1000 nowych referencji, oferta cyklicznie będzie uzupełniana o serie limitowane. Kampania promocyjna będzie prowadzona głównie w Internecie, w celu wsparcia sprzedaży. By dotrzeć do większej liczby klientów planowane jest także podjęcie współpracy z influencerkami kosmetycznymi posiadającymi wysokie zasięgi.

Historia marki

Włoska marka została założona w 1997 r. przez przedsiębiorcę, Antoniego Percassiego. Miał on proste założenia – chciał, by stworzony brand był dynamiczny, nowoczesny oraz nadążający za światem mody, zachowując jednocześnie najwyższą jakość i dostępność dla każdego. Opierając się na najnowszych odkryciach medycznych produkowane przez niego kosmetyki są stale ulepszane i rozszerzane o coraz to bardziej zaawansowane formuły. Efektem są znajdujące się dziś w portfolio marki profesjonalne, najwyższej jakości kosmetyki – dopasowane do każdego rodzaju skóry i bieżących potrzeb.

https://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2020/11/Kiko_Milano_produkty-1.jpghttps://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2020/11/Kiko_Milano_produkty-1-150x150.jpgStazystkaKosmetykiKIKO Milano to włoska marka profesjonalnych kosmetyków, która oferuje klientom ma nowoczesne linie makijażu jak również pielęgnacji twarzy i ciała. Dzięki związaniu się umową dystrybucyjną z Primavera Parfum polskie klientki uzyskają dostęp do pełnej oferty tego brandu. Wyłączny dystrybutor włoskiej marki Zawarcie umowy poprzedziły kilku miesięczne negocjacje, jednak w końcu w...