Wietrzenie pościeli w zimowej aurze

 

Zimowe mrozy potrafią być uciążliwe. Na szczęście kiedy temperatura spada poniżej zera można zrobić coś pożytecznego dla zdrowia i zadbać o czystość pościeli. Roztocza, które występują w naszej sypialni zawierają groźne alergeny. Unosząc się w powietrzu są przez nas wdychane i mogą prowadzić do alergii, astmy, kataru, a także bólów głowy. Pajęczaki zmora nie tylko alergików. Ujemna temperatura pozwala je wyeliminować. Korzystaj z mrozów, wynoś pościel na zewnątrz i wypędź z łóżka niechcianych gości!

Dlaczego warto wietrzyć?

Wietrzenie pościeli pomaga zachować jej świeżość i uniknąć konieczności prania jej w zimie. Wymaga odpowiednich warunków atmosferycznych w postaci bezwietrznej pogody, braku opadów śniegu oraz małej wilgotności powietrza. Pościel najczęściej ,,wyrzucamy” na balkon, wieszamy na sznurku lub suszarce na strychu. Zanim jednak to zrobimy, upewnijmy się, czy miejsce w którym chcemy ją rozwiesić, jest czyste. Nie po to przecież wietrzymy pościel, aby ją później prać.  Tylko  jaka temperatura jest najlepsza?

Wietrzenie pościeli w zimowej aurze

Zero litości dla alergenów

Pościel Wendre należy przewietrzyć podczas delikatnego mrozu. Temperatura powinna wynosić kilka stopni poniżej zera dzięki czemu zarazki nie będą miały najmniejszej szansy na przeżycie. Zarówno poduszkę, jak i kołdrę trzymaj na zewnątrz co najmniej przez 2 godziny. W ten sposób pozbędziemy się także alergenów.  Jeśli warunki mieszkaniowe nie pozwalają Ci wynieść pościeli na zewnątrz to rozłóż ją na łóżku i pozostaw otwarte okno na 30 minut.  Pościel wietrzymy co najmniej raz w tygodniu.

https://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2018/02/Zdjęcie-inspiracyjne-Wendre.jpghttps://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2018/02/Zdjęcie-inspiracyjne-Wendre-150x150.jpgredaktor1Dom  Zimowe mrozy potrafią być uciążliwe. Na szczęście kiedy temperatura spada poniżej zera można zrobić coś pożytecznego dla zdrowia i zadbać o czystość pościeli. Roztocza, które występują w naszej sypialni zawierają groźne alergeny. Unosząc się w powietrzu są przez nas wdychane i mogą prowadzić do alergii, astmy, kataru, a także...