Kompleksowo zaopatrzona toaleta to nie tylko umywalka i dozownik z mydłem. Po umyciu rąk należy je wytrzeć, aby pozbyć się wilgoci i zachować maksymalną higienę.

I choć często spotykanym rozwiązaniem jest suszarka z nadmuchem, to jednak większą popularnością cieszą się papierowe ręczniki. W czym tkwi ich przewaga nad zautomatyzowanymi osuszaczami i dlaczego warto postawić na nie zwłaszcza w miejscach publicznych?

Higiena przede wszystkim

Wydawać by się mogło, że automatyczne suszarki, które spotkać można w wielu toaletach o charakterze publicznym, to najlepsze rozwiązanie – nie wymaga wycierania, jest wygodne i pozornie higieniczne. Nic bardziej mylnego! Okazuje się bowiem, że podczas aktywności nadmuchu bakterie i drobnoustroje bytujące w łazience zostają rozpylone, osadzając się na dłoniach i odzieży osoby przebywającej w pomieszczeniu. Dlatego specjaliści od higieny zalecają unikanie suszarek do rąk. Lepiej zrezygnować z nich na rzecz sprawdzonych i tradycyjnych rozwiązań, jakimi są ręczniki papierowe.

Bogaty wybór akcesoriów do wycierania dłoni

Podajniki na ręczniki papierowe wypełnić można rozmaitymi rodzajami tych produktów. Dostępny asortyment obejmuje zarówno białe, szare, jak i zielone arkusze, które mogą występować w postaci rolek oraz pociętych kawałków ułożonych warstwowo. Można przebierać również w rozmiarach, dostosowując je do potrzeb wynikających ze specyfiki konkretnego miejsca. Jakie ręczniki papierowe wybrać? Decyzja ta uzależniona jest od posiadanego pojemnika, w którym umieszcza się te akcesoria – zapewnia on wygodę ich pobierania, a także higienę.

Wysoka jakość ręczników do rąk – co o niej decyduje?

Wybierając papierowe ściereczki do wycierania dłoni, należy zwracać uwagę na ich jakość. Wynika ona z kilku newralgicznych cech, którymi powinny charakteryzować się ręczniki. Wśród nich wspomnieć należy o:

  • grubości papieru, z jakiego zostały wykonane produkty – im solidniejszy ręcznik, tym trwalszy będzie, co zapobiegnie jego niepożądanemu przerywaniu podczas wycierania rąk,
  • ilości warstw zawartych w ręczniku – im jest ich więcej, tym większa grubość oraz chłonność ręcznika, co przekłada się bezpośrednio na zmaksymalizowanie wydajności produktu – jest on w stanie poradzić sobie z bardzo mokrymi dłońmi, nawet jeśli użytkownik nie pobierze jego dużej ilości,
  • miękkości – ręcznik musi być nie tylko chłonny i wytrzymały, ale również przyjemny w dotyku. Zbyt szorstki będzie wywoływał dyskomfort zwłaszcza wśród bardziej wrażliwych osób,
  • zapachu – wielokrotnie można spotkać się z papierami toaletowymi, a także chusteczkami i ręcznikami, które uzupełniane są o dodatki barwiące i zapachowe. Może to drażnić i generować reakcje alergiczne, dlatego wybierając produkty do miejsc użytku publicznego, warto stawiać na naturalne akcesoria pozbawione sztucznych ulepszaczy i dodatków.

Nie tylko do wycierania!

Bogata oferta ręczników obejmuje również miękkie ściereczki, które w połączeniu z wodą i mydłem stają się praktycznym zestawem do mycia ciała. Nie sposób nie wspomnieć o ręcznikach papierowych masowo wykorzystywanych w kuchniach oraz podczas sprzątania przeróżnych powierzchni.

https://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2020/02/główne_reczniki-papierowe-hd-plus.jpghttps://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2020/02/główne_reczniki-papierowe-hd-plus-150x150.jpgStazystkaDomKompleksowo zaopatrzona toaleta to nie tylko umywalka i dozownik z mydłem. Po umyciu rąk należy je wytrzeć, aby pozbyć się wilgoci i zachować maksymalną higienę. I choć często spotykanym rozwiązaniem jest suszarka z nadmuchem, to jednak większą popularnością cieszą się papierowe ręczniki. W czym tkwi ich przewaga nad zautomatyzowanymi osuszaczami...