pielęgnacja włosów
Pielęgnacja puszących się i niesfornych włosów

Odpowiednio dobrana pielęgnacja włosów oparta na właściwej proporcji emolientów i humektantów nada fryzurze zdrowy wygląd. Odpowiednio ją dociąży, a jednocześnie pozwoli uniknąć efektu oklapniętych pasm.

Dlaczego nasze włosy się puszą?

Dzieje się tak nie tylko z włosami kręconymi, ale też prostymi z natury wysokoporowatymi lub poddawanymi
zabiegom fryzjerskim, takim jak np. rozjaśnianie. Łuski takich włosów są znacznie odchylone od trzonu, przez co pasma są matowe, szorstkie i szybko chłoną wilgoć. Dlatego każda fryzura szybko traci swój kształt, a na głowie pojawia się nieokiełznana burza włosów. By nadać puszącym się kosmykom sprężystość i gładki wygląd trzeba zadbać o ich odżywienie, nawilżenie i wygładzenie. Należy skoncentrować się na pielęgnacji, której celem jest domknięcie łusek włosa. To zapewnią odpowiednie proporcje humektanów i emolientów. Te pierwsze nawilżają włosy i nadają im elastyczność, drugie natomiast domykają pielęgnację poprzez stworzenie warstwy ochronnej, która zamyka we włosach składniki wzmacniające i nawilżające, wygładza łuski i dodaje pasmom blasku.

Pielęgnacja włosów z Neboa

Seria DISCIPLINE została stworzona z myślą o kręconych, niesfornych i puszących się włosach. Wegańska receptura szamponu i odżywki zawiera bogate w witaminy i składniki mineralne roślinne wyciągi, odżywiające włosy oraz duet emolientowo-humektantowy, który doskonale radzi sobie z wysokoporowatą strukturą pasm. Włosy stają się błyszczące, gładkie, sprężyste i odporne na działanie wilgoci. Naturalny szampon delikatnie oczyszcza, a przy tym nawilża. Jego skład bazuje na humektantach, takich jak gliceryna, witamina E i kwas mlekowy. Dodatkowo szampon zawiera wyciąg z owocu brzoskwini, witaminy C, B1, B2, B3, minerały (głównie potas) i kwasy organiczne, dlatego działa antyoksydacyjnie i doskonale odżywia włosy i skórę głowy. Formuła odżywki jest bogata w emolienty, które pozostając na włosach w postaci ochronnego filmu, zapobiegają przesuszaniu pasm i dodają im elastyczności. Zawiera lipidy takie jak oliwa z oliwek, olej sojowy, masło shea oraz olej ze słodkich migdałów. Wyciąg ze skórki słodkiej pomarańczy wykazuje właściwości antyoksydacyjne oraz wspomaga usuwanie toksyn.

https://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2021/10/szampon1.jpghttps://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2021/10/szampon1-150x150.jpgpraktykaKosmetykiOdpowiednio dobrana pielęgnacja włosów oparta na właściwej proporcji emolientów i humektantów nada fryzurze zdrowy wygląd. Odpowiednio ją dociąży, a jednocześnie pozwoli uniknąć efektu oklapniętych pasm. Dlaczego nasze włosy się puszą? Dzieje się tak nie tylko z włosami kręconymi, ale też prostymi z natury wysokoporowatymi lub poddawanymi zabiegom fryzjerskim, takim jak np. rozjaśnianie....