Kobieta zmienną jest – czyli rozważania na temat pojmowania mody przez płeć piękną i jej miłości do zakupów

Kobieta zmienną jest, to fakt niemal naukowy, ale i truizm. Szczególnie tę zmienność można zauważyć w przypadku zakupów i mody, wszak często z ust przedstawicielki płci pięknej można usłyszeć, że pewnej rzeczy nigdy nie kupi, ale gdy tylko staje się absolutnym must have, to jednak zmiana zdania następuje natychmiast. Pamiętajcie czółenka z dużym szpicem, niby brzydkie, a jednak każda kobieta, która uważała się za modną w nich chodziła, mimo że stopa w tych butach wyglądała niczym rozmiar 45, podczas gdy rzeczywiście był to rozmiar 36. W dzisiejszym poradniku dokonamy rozważań na temat pojmowania mody, ale i miłości do zakupów.

Ważne że modne, nawet jak jest brzydkie

Taką zasadą kierują się kobiety, przynajmniej spora ich część, wszak nawet jak obuwie jest brzydkie to i tak je kupią, bo przecież wpisuje się w aktualne trendy. O ile jest jeszcze wygodne, to jakoś można to zrozumieć, ale gdy nie tylko estetyka, ale i wygoda są słabe, to jednak trudno już to zrozumieć. Mężczyźni zazwyczaj mają zasadę, że najpierw wygoda, potem estetyka, a na końcu moda. Jasne, że pewnie nie wszyscy, ale ilu znacie facetów, którzy lubią zakupy? No chyba, że chodzi o zakupy sprzętu elektronicznego. A więc wśród najdziwniejszych trendów w modzie damskiej można wymienić: spodnie paper bag, a także kaczuszki, transparentne szpilki i botki typu cowboyki z dużym szpicem. Choć faceci ponadto nie lubią u swoich partnerek zbyt dużych torebek czy jeansów z dużymi dziurami, a także prześwitujących spodni, które odsłaniają bieliznę.

Torebek nigdy za wiele i o tym powinien pamiętać każdy facet

Nie od dziś wiadomo, że kobiety i torebki łączy szczególna więź. Choć w większości z nich panuje totalny bałagan, a znalezienie czegokolwiek nawet dla nich jest trudne, to na sugestie, że może tak w torebce posprzątać można usłyszeć odpowiedź, że wszystko co się w niej znajduje jest niezbędne, a to artystyczny nieład. Ale wracając do tematu dla większości facetów każda torba kobieca jest podobna, a nawet taka sama. Często w kolekcji ich partnerek są modele, które różnią się zaledwie kolorem, ewentualnie wykończeniem. Zatem z tego może płynąć tylko i wyłącznie jeden wniosek, a dokładnie taki, że torebek nigdy za wiele. Nawet jeżeli trend okaże się tylko jednoroczny to i tak każda kobieta zakupi taki egzemplarz i tutaj nie ma znaczenia nawet cena.

Moda zaskakuje – raz pozytywnie, raz negatywnie

Moda zaskakuje raz pozytywnie, raz negatywnie i nie zależnie, czy tym razem mamy do czynienia z pozytywnym, czy negatywnym zaskoczeniem to każda kobieta i tak będzie zachwycać się obowiązującymi trendami. Miłość do mody i podążanie za jej trendami dla wielu pań jest bardzo ważne, bo jak inaczej wyjaśnić, że kobiety były gotowe zrobić sobie pasemka, które wyglądały jak zebra? Pewnie teraz się wstydzą, ale cóż miłość do mody często jest trudną miłością.

Cena nie jest ważna, a jednak jest ważna

Niezależnie czy dotyczy to obuwia czy torby dla kobiety cena nie ma znaczenia. O ile płeć męska raczej dwa razy się zastanowi czy warto za coś zapłacić tyle pieniędzy (o ile nie dotyczy do gry na PS4 czy nowej konsoli) tak wśród kobiet wysoka cena nie jest przeszkodą. Potrafią cały miesiąc pracować byle tylko kupić wymarzoną torebkę czy nową parę szpilek. Ale na inne rzeczy już tak chętnie nie wydają, daleko szukać nie trzeba. Wystarczy tylko pomyśleć, czym kierują się panie przy wyborze samochodu? Estetyką i niską ceną – to jest odpowiedź. Zatem jeżeli partner chce zakupić Volvo czy Mercedesa, to partnerka powie, że lepiej kupić Dacie bo kosztuje mniej, a przecież to tylko samochód i po co tyle wydawać. A więc parametry techniczne, wykończenia, wyniki testów nie mają takiego znaczenia, jak fakt, że samochód jest całkiem ładny, ale i przy tym stosunkowo tani. Takich przykładów jest wiele.

Na co Ci kolejna gra? Po co ci nowe słuchawki? Takich krytycznych pytań każdy facet często słyszy wiele, najpierw od swojej mamy, a potem od partnerki. Ale gdy tylko spróbuje zakwestionować konieczność zakupienia kolejnej pary obuwia to wtedy czekają go ciche, bądź głośne dni, albo też cicho-głośne.

https://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2020/09/kobieta.jpghttps://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2020/09/kobieta-150x150.jpgStazystkaRóżneKobieta zmienną jest, to fakt niemal naukowy, ale i truizm. Szczególnie tę zmienność można zauważyć w przypadku zakupów i mody, wszak często z ust przedstawicielki płci pięknej można usłyszeć, że pewnej rzeczy nigdy nie kupi, ale gdy tylko staje się absolutnym must have, to jednak zmiana zdania następuje natychmiast....