zapalenie pęcherza
Kobiecość bez tabu – jak wyleczyć zapalenie pęcherza. Foto Polina Zimmerman/Pexels

Zapalenie pęcherza jest jedną z popularnych kobiecych dolegliwości. Potrafi uprzykrzyć życie, a co gorsza lubi nawracać. Większość z nas zna te objawy – uczucie pieczenia, nieznośne „parcie” na pęcherz i częstsze niż zwykle wizyty w toalecie czy ból w dole brzucha. Co druga kobieta przynajmniej raz w życiu ich doświadczyła. Zakażenie układu moczowego jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych, z którym pacjentki zgłaszają̨ się do lekarza, a blisko połowa z nich doświadcza na infekcji w ciągu pierwszych sześciu miesięcy. Jak temu przeciwdziałać?

Kobieca przypadłość

To, że z zapaleniem pęcherza borykają się głównie kobiety wynika z ich anatomii.

Żeńska cewka moczowa uchodzi do przedsionka pochwy, przez co ma stały kontakt ze środowiskiem bakteryjnym pochwy, krocza i okolic odbytu. Jednocześnie jest krótka i szeroka, co umożliwia bakteriom penetrację do pęcherza moczowego – tłumaczy urolog dr hab. n.med. Sławomir Poletajew. Wtedy właśnie mogą pojawić się nieprzyjemne objawy. Część z nas błędnie ignoruje je z nadzieją, że samoistnie miną. Jednak tak się nie dzieje, a tylko odpowiednio szybko wdrożona terapia pozwala zminimalizować ryzyko powikłań i skrócić czas leczenia.

zapalenie pęcherza
Kobiecość bez tabu – jak wyleczyć zapalenie pęcherza?

Po wystąpieniu pierwszych symptomów pomóc może wyrób medyczny FEMANNOSE® N, zawierający naturalnie występujący w ludzkim organizmie składnik D-mannoza. Zapobiega on przywieraniu bakterii Escherichia Coli, które wywołują stan zapalny, do błon śluzowych dróg moczowych. Dzięki temu te drobroustroje zostają wypłukane podczas następnego oddawania moczu i nieprzyjemne objawy znikają. Aby zapobiec nawrotom infekcji, należy również pamiętać o codziennych nawykach w ramach profilaktyki.

Wszystkim kobietom zaleca się szereg prawidłowych zasad codziennego funkcjonowania w aspektach potencjalnie mających wpływ na ryzyko zakażenia układu moczowego. Wśród zaleceń wymienić należy utrzymanie diurezy (produkcji moczu) na poziomie co najmniej około 2 litrów na dobę, dbanie o higienę, oddawanie moczu po współżyciu, podcieranie się od przodu ku tyłowi czy unikanie zbyt obcisłej bielizny – radzi urolog.

Zapytaj o FEMANNOSE® N

D-mannoza to tzw. substancja endogenna, która jest naturalnie produkowana przez nasz organizm. Dzięki temu jest dobrze tolerowana i nie powoduje skutków ubocznych. Może być również stosowana jednocześnie z antybiotykiem.

Wyrób medyczny FEMANNOSE® N jest bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży. Skutecznie zapobiega rozwojowi infekcji. Przed zastosowaniem należy jednak skonsultować się z lekarzem. FEMANNOSE® N może być przyjmowany od 14. roku życia.
Więcej na: femannose.pl

Artykuł partnera

https://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2021/03/femi.jpghttps://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2021/03/femi-150x150.jpgpraktykaRóżneZapalenie pęcherza jest jedną z popularnych kobiecych dolegliwości. Potrafi uprzykrzyć życie, a co gorsza lubi nawracać. Większość z nas zna te objawy - uczucie pieczenia, nieznośne „parcie” na pęcherz i częstsze niż zwykle wizyty w toalecie czy ból w dole brzucha. Co druga kobieta przynajmniej raz w życiu ich...