Hafty i koronki - inspiracje (dark-drawer.blogspot.com)

Kwiatowe koronki, gipiury i hafty oraz geometryczne ażury nie przestają być trendy! Na sezon wiosna/lato 2016 proponują je zarówno projektanci high fashion, jak Elie Saab, Giambattista Valli oraz regularne modowe marki. Ten trend możemy przenieść także do wnętrz dzięki pięknym płytkom ceramicznym.

W najbliższych miesiącach modne będą zarówno delikatne, bardzo kobiece koronki, jak i mięsiste ażury, nawiązujące do stylistyki boho. Piękne, bogato zdobione sukienki w zwiewnych, pół-transparentnych tkaninach proponują m.in. Elie Saab i Giambattista Valli dla Moncler Gamme Rouge.

Hafty i koronki - modowe inspiracje (Elie Saab i Giambattista Valli_Moncler Gamme Rouge)

Misternie tkane koronki zainspirowały także projektantów Tubądzin. Wśród najnowszych kolekcji, w portoflio marki znajdziemy dwie, zawierające płytki przypominające małe dzieła sztuki, niczym ręcznie robione koronkowe aplikacje.

Obraz1Pierwsza z nich to Elementary – kolekcja, która jest bardzo bogata stylistycznie i stanowi bazę do tworzenia projektów wnętrz bardzo zróżnicowanych pod względem stylu i klimatu. Aranżacje z nutką romantyzmu pozwoli stworzyć wchodząca w skład kolekcji sześciokątna, biała mozaika o strukturze koronek i haftów.

Podobny charakter wprowadzimy do wnętrza stosując dekory strukturalne z kolekcji Majolika Powstały one z zamiłowania do płaskorzeźby i odnawiania starych mebli, ale użyte w nich ornamenty – niczym małe dzieła sztuki – przypominają koronki, ażury lub hafty. Ciekawostką jest, że pierwsza struktura do dekoracji była rzeźbiona ręcznie.

Tak jak najmodniejsze wiosenne kreacje, obie kolekcje utrzymane są w stonowanej łagodnej, kolorystyce – palecie bieli oraz miękkich pastelowych kremów, beży, jasnych brązów i szarości.

Obraz2

https://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2016/05/Hafty-i-koronki-inspiracje-dark-drawer.blogspot.com_.jpghttps://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2016/05/Hafty-i-koronki-inspiracje-dark-drawer.blogspot.com_-150x150.jpgredaktor1DomKwiatowe koronki, gipiury i hafty oraz geometryczne ażury nie przestają być trendy! Na sezon wiosna/lato 2016 proponują je zarówno projektanci high fashion, jak Elie Saab, Giambattista Valli oraz regularne modowe marki. Ten trend możemy przenieść także do wnętrz dzięki pięknym płytkom ceramicznym. W najbliższych miesiącach modne będą zarówno delikatne, bardzo...