Byle do wiosny, czyli jak przetrwać ostatnie dni zimy?

Koniec zimy to czas, kiedy wszyscy z niecierpliwością wyczekują nadejścia cieplejszej pory roku. W marcu zwykle mamy już dosyć szarych, chłodnych dni i marzymy o odrobinie słońca. Żeby przetrwać trudny okres, powinniśmy pomyśleć o sposobach na relaks dla duszy i ciała. Prezentujemy najlepsze metody na umilenie ostatnich dni zimy.

Zimie mówimy stanowcze żegnaj

Większość z nas na początku marca ma już dosyć śniegu, szarych, krótkich dni i niskich temperatur. Cierpimy z powodu nawracających przeziębień i nieustannego przygnębienia. Badania dowodzą, że między 4% a 6% populacji na świecie cierpi na kliniczną depresję sezonową, a nawet do 20% może przechodzić przez jej łagodniejszą odmianę

Depresja sezonowa, czyli obniżony nastrój podczas jesienno-zimowych miesięcy, objawia się m.in. mniejszą aktywnością, uczuciem przewlekłego zmęczenia i niechęcią do codziennego funkcjonowania. Zazwyczaj depresja sezonowa rozpoczyna się w październiku i trwa do marca.

Ostatnie tygodnie tego okresu jest nam najtrudniej przetrwać, ponieważ jesteśmy już bardzo zmęczeni kilkumiesięcznym chłodem i mamy świadomość, że jeszcze minie trochę czasu, zanim przyjdzie piękna wiosna. Przed chronicznymi napadami smutku można się jednak uchronić, dbając o zachowanie własnego komfortu psychicznego.

Postaw na relaks

Najważniejszym elementem zachowania komfortu psychicznego jest umiejętność odpoczynku. Efektywny relaks może znacząco poprawić nasze samopoczucie i dodać nam energii do działania. Co więcej, jest konieczny do procesu regeneracji naszego mózgu. Warto w tym celu zastanowić się, jak lubimy odpoczywać.

Pomocna może być spokojna muzyka czy krótki spacer na świeżym powietrzu. Dobrym pomysłem będą także świece zapachowe i długie kąpiele w gorącej wodzie. Nie można zapomnieć o naszej ulubionej rozrywce – chwile z ukochaną książką czy serialem będą doskonałym sposobem na umilenie sobie czasu.

Jednak, aby móc cieszyć się w pełni efektywnym odpoczynkiem, powinniśmy otaczać się ciszą. Jak mówią eksperci, dwie minuty ciszy pozwalają nam się zrelaksować lepiej niż słuchanie muzyki relaksacyjnej. Ponadto, cisza poprawia nasze samopoczucie – stanowi ona bodziec dla mózgu do podjęcia najgłębszej regeneracji. Dlatego, aby poprawić sobie nastrój, musimy pamiętać o ciszy wokół nas.

Strefa ciszy w Twoim domu

Dom jest miejscem, w którym chcemy czuć się najlepiej, mieć możliwość relaksu i odpoczynku. To przede wszystkim w nim powinniśmy otaczać się ciszą. Dzięki przemyślanym wyborom, możemy sprawić, że stanie się on oazą spokoju, która nie zostanie zakłócona nawet przez sprzęty domowe.

Tworzenie strefy ciszy w domu można zacząć od wyłączenia telewizora, kiedy nikt go nie ogląda czy ograniczenia korzystania z innych sprzętów elektronicznych. Cisza bywa często zakłócana przez urządzenia AGD, dlatego warto zastanowić się nad wyborem takich, które nie będą nas jej pozbawiać. Na taką potrzebę odpowiada odkurzacz UltraSilencer™ Zen. Wydaje on dźwięki o natężeniu 58 dB, czyli zbliżonym do zwyczajnej rozmowy. Dzięki temu, będziemy mogli zrelaksować się nawet podczas wykonywania obowiązków domowych.

W ciszy i porządku

Cisza poprawia nastrój, redukuje stres i napięcie. To doskonały sposób na ochronę przed zimową depresją. Podobny wpływ na nasze samopoczucie ma… porządek! W uporządkowanej przestrzeni jesteśmy w stanie efektywnie odpoczywać i lepiej się koncentrować. Zapewni nam ją odkurzacz z systememem Silent Zen.

Składa się na niego innowacyjna technologia izolacji silnika, która zapewnia niespotykanie cichą pracę. Wbudowana ssawka AeroPro™ 3w1 umożliwia czyszczenie trudno dostępnych miejsc, takich jak narożniki, schody czy przestrzenie między meblami, a inna ssawka  pozwala na efektywne odkurzanie różnych rodzajów twardych podłóg.

Bardzo ważny jest również aerodynamiczny i gładki profil wewnętrzny ssawki , dzięki któremu obniżony został poziom natężenia dźwięków, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałych rezultatów sprzątania. W efekcie, możemy cieszyć się spokojem, czystym i zdrowym domem jednocześnie, zapewniając sobie przy tym dobry nastrój podczas zimowych dni.

https://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2018/03/EUS8ALRGY-P042740_ORIGINAL.jpghttps://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2018/03/EUS8ALRGY-P042740_ORIGINAL-150x150.jpgredaktor1ElektronikaKoniec zimy to czas, kiedy wszyscy z niecierpliwością wyczekują nadejścia cieplejszej pory roku. W marcu zwykle mamy już dosyć szarych, chłodnych dni i marzymy o odrobinie słońca. Żeby przetrwać trudny okres, powinniśmy pomyśleć o sposobach na relaks dla duszy i ciała. Prezentujemy najlepsze metody na umilenie ostatnich dni zimy. Zimie mówimy...