Biały salon – jak ożywić wnętrze?

Biel w salonie

Kolor biały to symbol elegancji, a także czystości. Wnętrza w tym kolorze kojarzą nam się z lekkością, spokojem, przestrzenią oraz swobodą. Białe ściany optycznie powiększają i podwyższają pomieszczenie. To kolor, który pozwala nam się wyciszyć i odprężyć. W białym salonie szybciej wyciszymy emocje. Również ten kolor pozwala zebrać myśli i sprawia, że jesteśmy spokojniejsi.
Biel wycisza, ale nie oznacza to, że całkowicie nas usypia. Otóż kolor ten nie ma wpływu na zmniejszenie zapału osób zdecydowanych i dynamicznych. Jednak nie powinien być stosowany we wnętrzach u osób, które szybciej wpadają w melancholię, są samotne, czy pozbawione energii. Z bielą we wnętrzach nie powinniśmy przesadzać, warto takie mieszkanie wzbogacić kolorowymi dodatkami.

Biały salon – jak ożywić wnętrze?

Dodatki do białego salonu

To właśnie one pomogą ożywić wnętrze, dodać mu energii i podkreślić elegancję salonu. Oczywiście dobór kolorystyczny powinien być przemyślany, oprócz bieli powinniśmy dobrać jeszcze jeden kolor przewodni i kilka innych kolorów, które będziemy stosować tylko w drobniejszych dodatkach.

Biel plus złoto – ekskluzywne połączenie

Salon cały na biało z białą sofą i złotymi dodatkami to propozycja, która podkreśli klasę i ekskluzywność mieszkania. Warto postawić na złote dodatki w formie wygodnych poduszek z połyskiem, zasłon w złotym kolorze, ozdobnych wazonów, świeczników, metalowych figur geometrycznych z połyskiem, świeczników, złoconych ramek na zdjęcia, czy lamp. W aranżacji takiego salonu nie może zabraknąć delikatnego brązu wpadającego w złoto, beżu, czy delikatnej szarości.

Biały salon – jak ożywić wnętrze?

Biel w miejskiej dżungli

Ostatnio styl miejskiej dżungli często jest stosowany we wnętrzach. W przytulnym salonie możemy postawić na białe ściany, białą sofę lub wprost przeciwnie, wybierzmy sofę i fotele w kolorze butelkowej zieleni . Klasyczne połączenie bieli i zieleni pozwoli nam się wyciszyć, zrelaksować, ale jej mocniejsze akcenty będą działać na nas pobudzająco, poprawią nasz humor i dodadzą chęci do działania. W dodatkach warto postawić na zielone koce, poszewki na poduszki z akcentem liści monstery, zielone wazony, zasłony lub rolety z motywami roślinnymi, a także na żywe kwiaty, takie jak: doniczkowa monstera, fikusy, skrzydłokwiaty oraz inne kwiaty z dużymi liśćmi. Elementy dekoracyjne w dodatkach również mogą być zielone (np. abażury lamp). W białym pomieszczeniu z jasną podłogą głęboka zieleń będzie się prezentować bardzo atrakcyjnie.

Biel z ognistą czerwienią

Jeśli chcemy postawić na mocny akcent w salonie, nie boimy się eksperymentowania, zawsze możemy podkreślić naszą indywidualność sofą w głębokiej czerwieni. Szczególnie pięknie będzie prezentować się czerwona welurowa sofa, która w świetle promieni słońca zyskuje ciekawy połysk. W takim salonie warto postawić jeszcze na wiele mniejszych czerwonych dodatków, monotonność bieli i czerwieni możemy przełamać czarnymi, drobnymi akcentami. Te trzy propozycje połączenia bieli z różnymi kolorami dają najbardziej wyrazisty efekt. Oczywiście biel możemy łączyć z większością żywych kolorów. Unikajmy połączeń z delikatnymi pudrowymi odcieniami, bo wtedy w całości będzie  brakowało wyrazistości, salon będzie nijaki i mdły. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością różnokolorowych dodatków. Podstawą pomieszczenia urządzonego ze smakiem jest umiar i harmonia. Dobierajmy kolory zgodnie z naszym charakterem, przy czym pamiętajmy o ich wpływie na nasze samopoczucie.

redaktor1DomBiel w salonie Kolor biały to symbol elegancji, a także czystości. Wnętrza w tym kolorze kojarzą nam się z lekkością, spokojem, przestrzenią oraz swobodą. Białe ściany optycznie powiększają i podwyższają pomieszczenie. To kolor, który pozwala nam się wyciszyć i odprężyć. W białym salonie szybciej wyciszymy emocje. Również ten kolor pozwala zebrać myśli i...