bezpieczne opalanie
Poradnik bezpiecznego opalania

Wraz z postępem nauki odkryliśmy inne, groźne oblicze słońce. Działanie promieni UV drastycznie przyspiesza procesy starzenia się skóry, dlatego warto zadbać o bezpieczne opalanie.

10 zasad bezpiecznego opalania

 1. Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce w godzinach 11.00 – 15.00. Promieniowanie UVB osiąga wówczas maksimum i najłatwiej o oparzenie słoneczne!
 2. Filtr przeciwsłoneczny najlepiej nakładać około 20 minut przed wyjściem na słońce. Nie oszczędzajmy, smarujmy obficie!
 3. Krem z filtrem należy ponownie zaaplikować co 2-3 godziny, nawet, jeżeli nie korzystamy z kąpieli.
 4. Filtry mają określoną przez producenta wodoodporność, dlatego po kontakcie z wodą pocieraniu ręcznikiem czy intensywnym spoceniu się powinno się nałożyć krem ponownie.
 5. Niezależnie od karnacji, na twarz zawsze warto stosować filtry o wyższym wskaźniku ochrony.
 6. Możliwość oparzenia słonecznego (wysokie natężenie UVB) zwiększa się wraz z wysokością n.p.m. i ze zbliżaniem się do równika – wybierajmy wtedy zawsze wyższy wskaźnik SPF.
 7. Należy pamiętać, że nawet przebywając w cieniu jesteśmy narażeni na poparzenie, dlatego nie zapominajmy o aplikacji kosmetyku z filtrem.
 8. Nośmy kapelusze z dużym rondem i okulary przeciwsłoneczne z odpowiednimi filtrami w szkłach, by chronić głowę i oczy.
 9. W czasie aktywnego wypoczynku na słońcu zakładajmy przewiewną, ale nie przeźroczystą odzież; na rynku istnieją już ubrania z określonym wskaźnikiem protekcji przeciw UV.
 10. Jeżeli na naszej skórze są nietypowe znamiona starajmy się stosować filtry o najwyższym wskaźniku protekcji –
  SPF 50+.

Bezpieczne opalanie z Nivea Protect & Bronze!

Linia NIVEA SUN Protect&Bronze zawiera zróżnicowaną gamę produktów pod względem wysokości  filtrów SPF. Dzięki niezwykłej formule – w balsamach i olejkach – opalenizna utrzymuje się dłużej równocześnie zabezpieczając skórę zarówno przed oparzeniami słonecznymi, jak i przed starzeniem się spowodowanym promieniowaniem UV. Co ważne produkty z tej linii wspomagają proces powstawania naturalnej opalenizny. Zawierają wyciąg roślinny zwany Pro-Melanin, działający w głębszych warstwach skóry i stymulujący wytwarzanie melaniny – czyli naturalnej opalenizny. W serii znajdują się olejek aktywujący opaleniznę SPF 20 i SPF 30, balsam w spray ‘u aktywujący naturalną opaleniznę SPF 30 i SPF 50 oraz balsam aktywujący opaleniznę SPF 30 i SPF 50.

https://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2021/04/Linia-NIVEA-SUN-ProtectBronze-1024x724.jpghttps://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2021/04/Linia-NIVEA-SUN-ProtectBronze-150x150.jpgpraktykaKosmetykiWraz z postępem nauki odkryliśmy inne, groźne oblicze słońce. Działanie promieni UV drastycznie przyspiesza procesy starzenia się skóry, dlatego warto zadbać o bezpieczne opalanie. 10 zasad bezpiecznego opalania Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce w godzinach 11.00 – 15.00. Promieniowanie UVB osiąga wówczas maksimum i najłatwiej o oparzenie słoneczne! Filtr...