nivea bakuchiol
Bakuchiol w nowej linii kosmetyków NIVEA.

Bakuchiol to składnik, obok którego nie można przejść obojętnie. Ta pozyskiwana z rośliny babchi substancja ma działanie antyoksydacyjne, antybakteryjne i przeciwzapalne. A co więcej, wykazała ona podobieństwo w działaniu do retinolu, dlatego zyskał sobie miano „roślinnego retinolu„. Nic więc dziwnego, że NIVEA sięgnęła właśnie po bakuchiol przy przygotowywaniu swojej nowej linii odmładzającej.

NIVEA Expert Lift Cellular

Proces starzenia się to utrata nawilżenia, elastyczności oraz sprężystości. Po przekroczeniu czterdziestki produkcja kolagenu zaczyna zwalniać, dlatego zmarszczki stają się bardziej wyraźne, a skóra przestaje mieć młodzieńczy blask. Z tego powodu NIVEA przedstawiła kosmetyki Expert Lift Cellular, które pomogą działać ci w walce z upływem czasu. Produkty zawierają w sobie połączenie wysoce skutecznych składników aktywnych, czyli czystego bakuchiolu oraz mikro i makrocząsteczkowego kwasu hialuronowego.

Zobacz także: Odżywcze masło do ciała zapewniające nawilżenie

nivea bakuchiol
Bakuchiol w nowej linii kosmetyków NIVEA.

Bakuchiol od NIVEA

Nowe produkty od NIVEA zawierają mieszankę dwóch rodzajów kwasu hialuronowego oraz bakuchiolu, która zwiększa ilość kolagenu o +48% w ciągu zaledwie 4 godzin. To sprawia, że włókna podporowe skóry zostają wzmocnione. Kosmetyki te przeznaczone są przede wszystkim dla skóry dojrzałej, zmagającej się z utratą jędrności i głębokimi zmarszczkami.

Bakuchiol kontra retinol

Retinol i inne pochodne witaminy A to dla wielu złoty standard w pielęgnacji. Niestety, składniki te mają również swoje minusy. Są one dość silne, dlatego często przy początkach używania bądź dużych dawkach może dość do podrażnień. Co więcej, retinolu nie należy używać w czasie ciąży. Bakuchiol jest znacznie delikatniejszy i sprawdzi się dla każdego typu skóry. W przeciwieństwie do retinolu można go używać także rano, a nie tylko wieczorem.

praktykadomyslnaBakuchiol w nowej linii kosmetyków NIVEA. Bakuchiol to składnik, obok którego nie można przejść obojętnie. Ta pozyskiwana z rośliny babchi substancja ma działanie antyoksydacyjne, antybakteryjne i przeciwzapalne. A co więcej, wykazała ona podobieństwo w działaniu do retinolu, dlatego zyskał sobie miano 'roślinnego retinolu'. Nic więc dziwnego, że NIVEA sięgnęła właśnie...