img-0016Choć o własną skórę zazwyczaj dbamy należycie, często zapominamy, że niepielęgnowana skórzana tapicerka, którą obleczone są nasze meble, zimą przeżywa prawdziwe katusze. Jak właściwie zadbać o skórzane meble radzi ekspert marki Etap Sofa.

 

 

Skóra to jeden z najtrwalszych i najbardziej eleganckich materiałów stosowanych w obiciach mebli. Błędem jest jednak myślenie, że nie wymaga ona żadnych dodatkowych zabiegów. Żeby jak najdłużej zachować jej trwałość i właściwości należy ją właściwie pielęgnować. Można oczywiście zdecydować się na specjalne preparaty czyszczące, dostosowane do konkretnego rodzaju skóry. W większości przypadków całkiem dobrym rozwiązaniem jest powrót do metody, którą do czyszczenia stosowały nasze mamy i babcie: mowa o płatkach mydlanych – bezzapachowym i ekologicznym środku, który świetnie nadaje się do zarówno do pielęgnacji zarówno skóry twarzy jak i tapicerki naszej sofy. Jak zatem tym domowym sposobem wyczyścić i zaimpregnować skórzane obicia? Płatki należy rozpuścić w ciepłej wodzie i przy pomocy powstałej piany miękką szmatką dokładnie umyć skórzany mebel. Następnie należy usunąć mydliny szmatką z samą wodą, po czym wytrzeć wszystko do sucha czystą. Podobnie jak w przypadku naszej własnej skóry, tak przygotowaną tapicerkę należy jeszcze zabezpieczyć przed wysychaniem – w tym celu możemy użyć oliwki dziecięcej lub specjalnego środka natłuszczającego. Tak potraktowany mebel będzie potrzebował nieco czasu. Środek natłuszczający musi się bowiem wchłonąć. Najlepiej więc dać sofie jeden dzień „odpoczynku”.

jpg-035

– Jeśli chodzi o pielęgnację skórzanej tapicerki optymalnie jest przeprowadzać ją dwa razy w roku. Dzięki regularnemu konserwowaniu intensywnie użytkowanej skóry na obiciach, mebel zostanie dobrze „odżywiony”, dzięki czemu dłużej będzie wyglądał jak z salonu – podpowiada Jarosław Szurpicki,  ekspert marki Etap Sofa.

img-0016

Zimą, kiedy kaloryfery intensywnie wysuszają powietrze, pamiętajmy o naszych sofach, fotelach i narożnikach. Po zimie, w ramach świątecznych porządków zafundujmy im zabiegi regenerujące, żeby zostały z nami na lata w pełnym blasku nieskazitelnej elegancji.

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2013/02/skórzana-tapicerka.jpghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2013/02/skórzana-tapicerka-150x150.jpgwpadmfjRóżneChoć o własną skórę zazwyczaj dbamy należycie, często zapominamy, że niepielęgnowana skórzana tapicerka, którą obleczone są nasze meble, zimą przeżywa prawdziwe katusze. Jak właściwie zadbać o skórzane meble radzi ekspert marki Etap Sofa.     Skóra to jeden z najtrwalszych i najbardziej eleganckich materiałów stosowanych w obiciach mebli. Błędem jest jednak myślenie,...