Wiosna w pełni, lato już za pasem – rezygnujemy więc z ciężkiego, zimowego obuwia. Do łask powracają szpilki, sandałki, klapki czy baleriny. Jak zatem przywitać cieplejsze dni lekką stopą? Zimą zdarza nam się dbać o skórę stóp nieco mniej dokładnie, przez co ich wygląd może nie być perfekcyjny. Warto poświęcić kilka chwil na zadbanie o stopy, a móc cieszyć się ciepłymi dniami w odkrytych, ulubionych butach.
Podstawą pielęgnacji powinno być oczywiście pozbycie się martwego, zrogowaciałego naskórka. Można skorzystać ze specjalnych peelingów do stóp lub… zmielonych ziaren kawy, które w mniej inwazyjny, bardziej naturalny sposób pozwolą na przywrócenie pięknego wyglądu stóp. Warto pamiętać, że jeden zabieg może nie być jednak wystarczający – w walce o piękny wygląd stóp istotna jest regularność.

Alternatywą dla domowych środków jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Pedicurzystka może wykorzystać np. frezarkę kosmetyczną lub wykonać pedicure kwasowy. Po złuszczeniu naskórka zawsze należy nałożyć balsam nawilżający lub oliwkę, która pomoże odżywić skórę.

VISCOPLAST GEL STRIP MIX promopack WIZ2
Po zabiegach pielęgnacyjnych czas na wybranie ulubionych butów. Bolączką wielu kobiet są jednak pęcherze i otarcia, powstające często podczas noszenia nowych, nierozchodzonych jeszcze butów. Nie oznacza to jednak, że nie możemy cieszyć się parą pięknych szpilek czy sandałków. Marka Viscoplast przygotowała nową linię rozwiązań z linii Stopa, która z pewnością przypadnie do gustu paniom – plastry opakowane są w niewielką, poręczną kopertkę, którą z łatwością można schować w torebce.
Dla osób, które obawiają się otarć, dobrym rozwiązaniem będzie nowość – taśma ochronna, umożliwiająca dzielenie jej w dowolnym miejscu bez użycia nożyczek i wydzielenie dokładnie takiej ilości, jaka jest potrzebna. Taśma dobrze chroni stopę, z łatwością przylega zarówno do suchej, jak i wilgotnej skóry, a jedno opakowanie wystarcza nawet na 60 aplikacji.
W skład linii wchodzą również doskonale znane plastry Komfort, które świetnie sprawdzają  w przypadku otarć, a także halluksów czy odcisków – ich specjalna konstrukcja zmniejsza bowiem nacisk na obolałe miejsce, a także pozwala skórze oddychać dzięki perforacji.
Dla osób zmagających się z pęcherzami idealnym rozwiązaniem będą z kolei plastry żelowe, wypełnione masą hydrokoloidową, która zapewnia odpowiednią amortyzację oraz ochronę. Plastry żelowe są wodoodporne i przezroczyste, dzięki czemu pozostają niemal niewidoczne na skórze.VISCOPLAST GEL STRIP SMALL promopack palec WIZ
W nowej linii znalazł się również produkt dla osób, które poszukują kompletnej profilaktyki i ochrony stóp – w opakowaniu Mix plastrów na stopę znajdują się bowiem zarówno plastry żelowe w różnych rozmiarach, jak i plastry Komfort.

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2017/05/VISCOPLAST-GEL-STRIP-MIX-promopack-WIZ.jpghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2017/05/VISCOPLAST-GEL-STRIP-MIX-promopack-WIZ-150x150.jpgredaktor1KosmetykiWiosna w pełni, lato już za pasem – rezygnujemy więc z ciężkiego, zimowego obuwia. Do łask powracają szpilki, sandałki, klapki czy baleriny. Jak zatem przywitać cieplejsze dni lekką stopą? Zimą zdarza nam się dbać o skórę stóp nieco mniej dokładnie, przez co ich wygląd może nie być perfekcyjny. Warto...