ustmOdkurzanie nie musi być uciążliwe. Unoszący się kurz, ciężki sprzęt, hałas – wszystko to można wyeliminować, instalując system centralnego odkurzania firmy UST-M. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i w dużych domach jednorodzinnych. To innowacyjny sposób na sprytne sprzątanie.


Vacu USM to jedyny produkowany w Polsce i jeden z nielicznych, wytwarzanych w Europie, systemów centralnego odkurzania. Można zamontować go w każdym momencie, warto jednak pomyśleć o nim, kiedy ściany są jeszcze niewykończone – czyli podczas budowy domu lub remontu. Jego integralnym składnikiem jest bowiem system rur PCV ukryty w murach budynku.

Centralne odkurzanie, czyli co?
System rur PCV łączy jednostkę centralną z rozmieszczonymi w różnych częściach domu gniazdami ssącymi. Do gniazda wystarczy podłączyć lekki wąż, a następnie odkurzyć pomieszczenie. Nieczystości odprowadzane są do pojemnika w jednostce centralnej, a wstępnie oczyszczone powietrze trafia na zewnątrz budynku. Jednostka centralna zazwyczaj umieszczona jest w piwnicy, kotłowni lub garażu. Można zainstalować ją także na balkonie lub w łazience w mieszkaniu. W przypadku drugiego wariantu zanieczyszczenia zostaną odprowadzone do przewodów wentylacyjnych.

system_Vacu_USM

Lekko, cicho, higienicznie
Odkurzanie przy pomocy systemu Vacu USM zapobiega unoszeniu się pyłów. Dzięki temu jest przyjazne dla alergików, a wnętrze dłużej pozostaje wolne od kurzu. Również osoby, które nie powinny się schylać ani dźwigać ciężarów, będą zadowolone z tego rozwiązania. Zamiast ciężkiego sprzętu, który trzeba przenosić z miejsca na miejsce, otrzymują lekki wąż. Można go podpinać do gniazd ssących znajdujących się w różnych pomieszczeniach. Długość węża oraz ilość gniazd dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb użytkowników. Uzależnione są one najczęściej od wielkości budynku, ilości kondygnacji i rozkładu pomieszczeń. Dodatkową zaletą systemu centralnego odkurzania jest znaczna redukcja hałasu. Dzięki niej odkurzając można słuchać swojej ulubionej muzyki. Samo sprzątanie jest ponadto bezpieczne – znajdujące się tuż za otworem gniazda ssącego kolanko skutecznie blokuje możliwość dostania się do przewodów odprowadzających nieczystości przypadkowych, większych przedmiotów, np. długopisów. Tworzywo, z którego wykonane są rury i kształtki systemu Vacu USM, posiada antystatyczne właściwości, które zapobiegają przyleganiu drobinek kurzu do elementów instalacyjnych. Korzystnie wpływa to na jakość powietrza w mieszkaniu i podnosi walory użytkowe systemu szczególnie w kontekście alergików.

gniazdo_ssace_Vacu_USM

Podmiotka w kuchni
Decydując się na system centralnego odkurzania warto zainwestować także w dodatkowe akcesoria, takie jak szufelka automatyczna, czyli podmiotka. To doskonałe rozwiązanie we wnętrzach, w których mamy do czynienia z drobnymi zabrudzeniami. Pierwszym z nich jest kuchnia, w której podłoga często pokrywa się okruchami. Z kolei do przedpokoju czy korytarza regularnie przynosimy na butach piasek. Warto pomyśleć o jej montażu także przy kominku, by szybko pozbyć się drzazg czy popiołu. Podmiotka świetnie poradzi sobie też z sierścią zwierząt i codziennym kurzem. USTM oferuje swoim klientom szufelkę Leovac, pierwszą na polskim rynku szufelkę do zamontowania w dowolnym miejscu w domu. Można ją instalować zarówno w cokołach meblowych, jak i w ścianach budynku np. w przedpokoju. Sprzątanie okruszków z podłogi nigdy nie było łatwiejsze. Wystarczy tylko włączyć szufelkę stopą, a następnie, bez schylania, zwykłą szczotką na kiju zamieść śmieci w otwór szufelki. Nieczystości zasysane są w jednej chwili do jednostki centralnej w piwnicy, a my możemy cieszyć czystą podłogą.

podmiotka_Vacu_USM

Szeroka gama kolorystyczna elementów systemu Vacu USM, takich jak szufelki automatyczne czy gniazda ssące, to dodatkowy, ważny dla wystroju wnętrza, atut.
Materiały instalacyjne wchodzące w skład systemu Vacu USM objęte są 20-letnią gwarancją.

Podstawowe elementy systemu centralnego odkurzania Vacu USM:
Jednostka centralna
System rur i kształtek PCV
Gniazda ssące
Gniazdo wyrzutowe
Akcesoria: wąż ssący, szczotki (np. do wykładzin, ubrań, laptopów, ssawki), rura teleskopowa
Cena za przykładowy system dostosowany do domu o powierzchni do 200 m2: 2500 zł brutto
Cena szufelki automatycznej: ok. 160 zł brutto.
Więcej – http://www.ustm.pl

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2013/02/odkurzacz.jpghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2013/02/odkurzacz-150x150.jpgwpadmfjRóżneOdkurzanie nie musi być uciążliwe. Unoszący się kurz, ciężki sprzęt, hałas – wszystko to można wyeliminować, instalując system centralnego odkurzania firmy UST-M. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i w dużych domach jednorodzinnych. To innowacyjny sposób na sprytne sprzątanie. Vacu USM to jedyny produkowany w Polsce i...