Gdy nadchodzi chłodniejsza pora roku właściciele kominków cieszą się na wieczorne godziny spędzone w przyjemnym cieple przy blasku pełgających płomieni. By w pełni cieszyć się tym czasem warto pamiętać o poniższych wskazówkach:

Dopilnuj by drewno do kominka było zawsze suche

 

dpm3
Przytulne ciepło na mroźne wieczory

Drewno, które kupujemy zazwyczaj nie nadaje się do kominka od razu. Musi ono wyschnąć. Dlatego warto zrobić sobie zapas i korzystać z drewna kupionego w poprzednim roku, gdy to kupione teraz leżakuje i schnie. Warto o tym pamiętać ponieważ mokre drewno pali się mniej efektywnie, daje mniej ciepła a dodatkowo brudzi kominek, dymi i pozostawia sadzę na szybie i wokół kominka. Idealnie drewno powinno mieć wilgotność na poziomie 25%. Z odrobiną wprawy jesteśmy w stanie sami, bez korzystania z przyrządów, ocenić czy drewno jest dostatecznie suche. Najlepszym miejscem do tego jest przestrzeń, w którym jest przewiew i zadaszenie. Dlatego warto przy domu lub w ogrodzie zbudować specjalną wiatę, pod którą będziemy przechowywać drewno.

 

Usuń popiół specjalistycznym odkurzaczem

 

dom2
Przytulne ciepło na mroźne wieczory

 

Po przyjemnym wieczorze w blasku kominka musimy usunąć popiół. Robienie tego ręcznie jest ryzykowne. Z pewnością ubrudzimy przy okazji siebie i całe otoczenie. Właśnie po to by tego uniknąć i ułatwić sprzątanie, firma Kärcher wprowadziła na rynek specjalistyczny odkurzacz kominkowy AD 3 Premium. Odkurzacz ten został zaprojektowany tak, by w prosty i łatwy sposób oczyszczać kominek z nagromadzonego popiołu. Model ten charakteryzuje się wysoką siłą ssącą. System filtrów pozwala na zasysanie dużych ilości popiołu. Dzięki metalowemu zbiornikowi odkurzacz jest maksymalnie bezpieczny. Urządzenie uzyskało certyfikat TÜV Süd z zastosowaniem procedury testowania opracowanej przez firmę Kärcher specjalnie dla odkurzaczy kominkowych. Zagięta końcówka węża ssącego ułatwia odkurzanie w narożnikach i w trudno dostępnych miejscach w kominku. W wyposażeniu modelu AD 3 Premium znajdują się dodatkowo dwie rury ssące oraz ssawka podłogowa. Pamiętajmy, że popiół powinien pozostać w kominku przez noc, by ostygł. Nie należy odkurzać popiołu o temperaturze przekraczającej 40 stopni. Urządzeniem oczyścimy także grilla, lecz to raczej opcja, z której skorzystamy w cieplejszych wiosennych miesiącach.

 

Oczyść szybę

 

dom
Przytulne ciepło na mroźne wieczory

Sadza osiadająca na szybie kominka to spory problem. Czyszczenie konwencjonalnymi metodami jest męczące i czasochłonne. Posiadacze parownicy Kärcher mają ułatwione zadanie. To urządzenie może w łatwy i skuteczny sposób usunąć całą sadzę z szyby pozostawiając ją nieskazitelnie czystą. Nie potrzeba do tego żadnych środków czyszczących. Gorąca para pod ciśnieniem wykonuje za nas całą pracę.
Nawet najmniejsza parownica SC 1 z bogatej oferty firmy Kärcher jest wystarczająca by oczyścić szybę kominka. SC 1 jest urządzeniem kompaktowym, wyjątkowo małym i lekkim a przy tym bardzo skutecznym. Do tego potrzebuje tylko trzech minut by nagrzać się i być gotowa do pracy. Dlatego też jest to urządzenie idealne do szybkich porządków takich jak czyszczenie kominka. Dzięki niej sprawnie oczyścimy także wszelkie wodoodporne powierzchnie w domu. Okapy, armaturę kuchenną i łazienkową, a także podłogi – jeśli zdecydujemy się na urządzenie z zestawem podłogowym.
Warto stosować te porady w praktyce by przyjemnych chwil spędzonych w blasku kominka nie psuł nam brud, popiół i sadza. Dzięki urządzeniom marki Kärcher te problemy odejdą w zapomnienie.

 

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2016/12/dom2.jpghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2016/12/dom2-150x150.jpgredaktor1DomGdy nadchodzi chłodniejsza pora roku właściciele kominków cieszą się na wieczorne godziny spędzone w przyjemnym cieple przy blasku pełgających płomieni. By w pełni cieszyć się tym czasem warto pamiętać o poniższych wskazówkach: Dopilnuj by drewno do kominka było zawsze suche  Drewno, które kupujemy zazwyczaj nie nadaje się do kominka od razu....