Przenieś się do Prowansji dzięki zniewalającym zapachom od Prouvé
Przenieś się do Prowansji dzięki zniewalającym zapachom od Prouvé

Pachnące, intensywnie fioletowe, lawendowe pola to znak rozpoznawczy Prowansji. Lipiec to najlepszy moment na odwiedziny tego regionu, jeśli chcielibyśmy nacieszyć oczy niesamowitymi widokami. Początek sierpnia to z kolei moment zakończenia zbiorów lawendy, hucznie świętowany przez Francuzów podczas Festiwalu Lawendy.

Daj się ponieść lawendowej nocy

Lawendowa feta w prowansalskich miejscowościach: Valréas czy Digne-les-Bains rozpoczyna się od obfitego spryskania wodą lawendową wszystkich uczestników. To wielkie święto całej okolicy, na które nierzadko przyjeżdżają również goście z zagranicy. Przez kilka dni trwa kolorowy jarmark, na którym można kupić najróżniejsze produkty sporządzone z lawendy. W ostatnią noc festiwalu przez ulice przepływa roztańczona i rozśpiewana parada, której towarzyszy muzyka na żywo. W paradzie podziwiać można bogato ozdobione i pełne roześmianych uczestników platformy, które reprezentują najważniejsze w poszczególnych krajach święta.

Zabawa na Festiwalu Lawendy trwa przez dużą część nocy, a jeszcze kilka dni po jego zakończeniu w powietrzu można wyczuć aromat świeżo skoszonej lawendy. Jeśli chcesz poczuć się jak w Prowansji we własnym domu, sięgnij po perfumy stworzone z oryginalnych francuskich olejków zapachowych. Nowa polska marka Prouvé wprowadziła właśnie na rynek perfumy o zawartości olejków zapachowych aż 20%, dzięki czemu zapachy są niezwykle trwałe, a kompozycje intensywne i długo odczuwalne.

Poczuj klimat francuskiego Grasse

Perfumy oferowane przez Prouvé są komponowane w jednej z najstarszych i najbardziej uznanych francuskich firm perfumeryjnych w Grasse. To tu najbardziej doświadczeni perfumiarze tworzą zapachy o najczystszych nutach, które składają się na wyjątkowe kompozycje. Jakość perfum potwierdza również dodawany do każdej buteleczki Certyfikat autentyczności.

Wśród zapachów oferowanych przez Prouvé dla mężczyzn znajdziemy kompozycje z lawendą. Perfumy #10 to nieoczywiste połączenie chłodnych cytrusów i wyrafinowanych nut drzewnych, które wraz z aromatem imbiru i lawendy tworzą klasyczną, ale wyrazistą kompozycję. Zapach #30 uwodzi natomiast obietnicą prawdziwie męskiej przygody. Mocny aromat zielonego, wilgotnego lasu i intensywność jodły przełamuje zielone jabłko, odrobina ziół i lawendy.

Dla pań Prouvé przygotowało jeszcze więcej propozycji. Warto zwrócić uwagę chociażby na zapach #33 – zmysłowy i kobiecy. Frezja i róża dodają mu słodyczy, a paczula i liście czarnej porzeczki tworzą aksamitne wykończenie. Interesujący jest również #57, uwodzący słodyczą egzotycznej tuberozy i białych kwiatów, przełamaną aromatem świeżo zmielonej kawy i bobu tonka.

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2017/07/PROUVÉ_NP_perfumy_02.jpghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2017/07/PROUVÉ_NP_perfumy_02-150x150.jpgredaktor1KosmetykiPachnące, intensywnie fioletowe, lawendowe pola to znak rozpoznawczy Prowansji. Lipiec to najlepszy moment na odwiedziny tego regionu, jeśli chcielibyśmy nacieszyć oczy niesamowitymi widokami. Początek sierpnia to z kolei moment zakończenia zbiorów lawendy, hucznie świętowany przez Francuzów podczas Festiwalu Lawendy. Daj się ponieść lawendowej nocy Lawendowa feta w prowansalskich miejscowościach: Valréas czy...