Poznaj największych wrogów Twojej skóry

Większość kobiet dąży do tego, aby ich skóra wyglądała zdrowo, świeżo i przede wszystkim młodo. Panie inwestują w specjalistyczne zabiegi oraz preparaty do pielęgnacji. Czy to jednak wystarczy? Istotny wpływ na stan naszej skóry ma bowiem styl życia i środowisko. Eksperci z Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK podpowiadają, czego dokładnie powinniśmy unikać, aby długo cieszyć się pięknym wyglądem.

Skóra to jeden z najdelikatniejszych narządów, łącznik naszego świata wewnętrznego ze światem zewnętrznym. Jest odbiciem lustrzanym jakości naszego życia. Dlatego musimy pamiętać, że ma ona wielu wrogów, którzy niekorzystanie oddziałują na jej wygląd i zdrowie, a których sami nieświadomie „wpuszczamy” do naszego organizmu. Warto ich poznać, aby wiedzieć, jak skutecznie się przed nimi chronić.

Promieniowanie słoneczne

Jednym z największych wrogów skóry jest promieniowanie słoneczne. Jego nadmierne oddziaływanie na ten delikatny narząd może powodować poparzenia, przebarwienia, a nawet zmiany nowotworowe. Słońce sprawia, że nasza skóra nabiera pięknej opalenizny, jednak to nic innego, jak reakcja obronna skóry na przenikanie groźnych, zawartych w promieniowaniu słonecznym promieni UVA I UVB. Te pierwsze mają zdolność przenikania przez chmury, szkło oraz naskórek, przez który docierają do głębokich warstw nazywanych skórą właściwą, a ich działanie jest widoczne dopiero po latach. Te drugie oddziałują na skórę natychmiastowo, powodując poparzenia i wywołując alergię.

Niestety nie wszyscy jesteśmy świadomi, że promieniowanie słoneczne zagraża nam nie tylko latem, ale dzieje się to przez cały rok. To ono w największym stopniu przyczynia się do fotostarzenia skóry. Proces ten powoduje spowolnioną produkcję kolagenu, przez co z wiekiem (ale znacznie szybciej, niż w procesie naturalnego starzenia się) skóra staje się mniej jędrna, elastyczna, a na jej powierzchni tworzą się liczne zmarszczki, plamy i posłoneczne przebarwienia.

Dym papierosowy

Czynnikiem zewnętrznym, który negatywnie oddziałuje na skórę jest także dym papierosowy. To trująca mieszanka substancji chemicznych i smołowatych, takich jak uzależniająca nikotyna, metale ciężkie czy węglowodory aromatyczne. Oprócz nich w papierosie obecny jest aceton, czyli trujący rozpuszczalnik oraz metanol – trujący alkohol, a także tlenek węgla, który jest odpowiedzialny za niedotlenienie.

Jaki wpływ substancje te mają na powłokę naszego organizmu? Nieodwracalnie niszczą skórę, przyczyniając się do przyspieszenia procesu jej starzenia nawet o kilka lat. Staje się ona żółta, przesuszona, pomarszczona, mało sprężysta i zupełnie pozbawiona blasku. W trakcie palenia wytwarza się bardzo duża liczba wolnych rodników, które są podstawowym wrogiem naszej skóry. Osoby mające styczność z tego typu używkami są znacznie bardziej narażone na trądzik. Trzeba wiedzieć, że długotrwałe palenie zmieni naszą twarz na całe życie.

Smog

Powietrze, którym oddychamy niestety coraz rzadziej zasługuje na miano świeżego. Główną tego przyczyną jest unosząca się nad miastami „chmura” szkodliwych zanieczyszczeń, takich jak pył PM10, czy tlenki siarki i azotu, nazywana smogiem. Zawarte w niej niewidoczne cząsteczki mają zdolność wnikania do głębokich warstw skóry, powodując w niej liczne, negatywne zmiany. Nasza skóra niestety nie jest w stanie sama się przed nimi obronić. Co się z nią dzieje w wyniku ich oddziaływania? Traci odporność i jest bardziej podatna na infekcje i alergie. Mogą pojawić się na niej przebarwienia, które do tej pory były utożsamiane jedynie ze skutkiem ubocznym opalania, a proces starzenia może znacznie przyspieszyć. Zanieczyszczenia powietrza widocznie zaburzają naturalne procesy odnowy i regeneracji.

Poznaj największych wrogów Twojej skóry

Kosmetyki ochronne

Jeżeli zależy nam na o ochronie skóry twarzy, warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki, takie jak te z nowej linii Pollution anti marki FLOSLEK. To preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry narażonej na działanie promieni UV, smogu czy właśnie dymu papierosowego. Można je stosować w połączeniu z innymi kosmetykami do pielęgnacji, a także pod makijaż. Dzięki temu osoby, które zmagają się na przykład z cerą naczynkową, nie muszą rezygnować z dotychczasowych preparatów. W skład linii wchodzą trzy kremy oraz serum.

Aktywny krem miejski SPF 15 na dzień – jego formuła została oparta na innowacyjnym kompleksie Protect shield, który wzmacnia strukturę skóry. Przyspiesza odbudowę komórkową i zapewnia jej prawidłowe funkcjonowanie.
Krem hydro-naprawczy na noc – bardzo szybko wnika w skórę i głęboko nawilża. Poprawia sprężystość naskórka, znosi uczucie napięcia oraz łagodzi podrażnienia.
Krem lipo-naprawczy na noc – sprawdza się doskonale w pielęgnacji cery suchej i wrażliwej. Optymalnie nawilża i natłuszcza skórę, przez co staje się ona mniej szorstka w dotyku.
Serum detoksykujące – serum przywraca skórze blask, regeneruje ją oraz redukuje oznaki zmęczenia. Dba o optymalne nawilżanie, zmniejsza przebarwienia i stany zapalne.

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2018/01/Floslek-Promieniowanie-Słoneczne.pnghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2018/01/Floslek-Promieniowanie-Słoneczne-150x150.pngredaktor1domyslnaKosmetykiWiększość kobiet dąży do tego, aby ich skóra wyglądała zdrowo, świeżo i przede wszystkim młodo. Panie inwestują w specjalistyczne zabiegi oraz preparaty do pielęgnacji. Czy to jednak wystarczy? Istotny wpływ na stan naszej skóry ma bowiem styl życia i środowisko. Eksperci z Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK podpowiadają, czego dokładnie powinniśmy...