Podłogi bez skazy, nie tylko od święta: Jak wybrać najlepszy mop?
Podłogi bez skazy, nie tylko od święta: Jak wybrać najlepszy mop?

Brokat z ozdób choinkowych, osypujące się z drzewka igły, ochlapana barszczem podłoga w kuchni – to niektóre z mniej przyjemnych aspektów zbliżających się świąt. Na szczęście istnieje na nie szybki i prosty sposób. By przedświąteczna krzątanina mijała w przyjemnej atmosferze warto zaopatrzyć się w mop, który w mig przywróci podłogom estetyczny wygląd.

Jedne powierzchnie wymagają częstszego czyszczenia, podczas gdy inne wystarczy uprzątnąć raz, a porządnie. W zależności od tego, jak wymagające są podłogi w naszym domu, odpowiednio dopasowane akcesoria ograniczą czasochłonne porządki do zaledwie kilku chwil. Ale który model mopa wybrać?

Od ręki, na błysk

Kuchnia to miejsce, w którym plamy na podłodze pojawiają się wyjątkowo często. Nieustanne przecieranie tą samą szmatką spowoduje tylko roznoszenie zabrudzeń, dlatego za każdym razem, gdy coś upadnie lub chlapnie, warto od razu przetrzeć fragment podłogi na mokro. – W takich sytuacjach sprawdzi się mop wyposażony w drążek ze sprayem (np. Mop 1-2 Spray). Do pojemnika wmontowanego w drążek wystarczy wlać wodę lub płyn czyszczący, który rozpylany jest pod postacią delikatnej mgiełki po wciśnięciu przycisku umieszczonego w rączce. Tym sposobem możemy szybko wyczyścić podłogę, ale również gruntownie ją umyć bez konieczności użycia wiadra. To świetne rozwiązanie do niewielkich mieszkań – radzi Piotr Piecha, ekspert firmy Vileda.

Podłogi bez skazy, nie tylko od święta: Jak wybrać najlepszy mop?
Podłogi bez skazy, nie tylko od święta: Jak wybrać najlepszy mop?

Mop do zadań specjalnych

W świecie mopów można znaleźć również bardzo zaawansowane technologicznie rozwiązania. Podłogi w całym domu ekspresowo umyjemy dzięki pomocy mopa parowego. To innowacyjne urządzenie wykorzystuje moc czyszczącą gorącej wody i zabija aż 99,9% bakterii, bez wykorzystania jakichkolwiek dodatkowych środków czyszczących. Najlepsze modele są lekkie, łatwe do przenoszenia, gotowe do pracy w zaledwie kilka sekund, a także wyposażone w trójkątną końcówkę, która dociera do wszystkich zakamarków. – Jeśli chcemy usunąć uporczywe zabrudzenia sięgnijmy po mop obrotowy (np. Easy Wring & Clean TURBO) z ulepszoną nakładką czyszczącą z mikrofibry. Najlepiej, jeśli posiada ona trójkątny kształt i ruchomą głowicę, który pozwali bez trudu dotrzeć nawet w najwęższe kąty i trudno dostępne przestrzenie pod meblami. Warto wybrać model wyposażony w innowacyjne wiadro, które pozwala idealnie odwirować końcówkę, oraz wygodny uchwyt, ułatwiający przenoszenie bez ryzyka rozlania wody – radzi ekspert firmy Vileda.

Z mocnymi zabrudzeniami poradzi sobie również zaawansowany technologicznie mop paskowy (np. 3 Action Velour XL). Wkład wyposażony w mikroaktywne włókna umożliwia mycie podłóg bez użycia detergentów. Z kolei szersze pasy zwiększają powierzchnię czyszczącą mopa oraz jego chłonność.

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2016/12/vieleda-2.jpghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2016/12/vieleda-2-150x150.jpgredaktor1DomBrokat z ozdób choinkowych, osypujące się z drzewka igły, ochlapana barszczem podłoga w kuchni – to niektóre z mniej przyjemnych aspektów zbliżających się świąt. Na szczęście istnieje na nie szybki i prosty sposób. By przedświąteczna krzątanina mijała w przyjemnej atmosferze warto zaopatrzyć się w mop, który w mig przywróci...