Foto. pixabay

Skóra naszych dzieci jest coraz bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia. Zanieczyszczenie środowiska, żywności, a także styl życia, złe przyzwyczajenia – to wszystko ma wpływ na stan naszego zdrowia i skóry. Czym się więc kierować przy zakupie produktu do mycia dla najmłodszych?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie płynu do kąpieli?

Kiedy kupujemy kosmetyk powinniśmy sprawdzić, czy na etykiecie widnieje informacja, od jakiego wieku dziecka może być stosowany oraz, czy jest przebadany dermatologicznie. Warto zwrócić uwagę na skład kompozycji zapachowej – nie powinna zawierać składników z listy potencjalnych alergenów.

Koniecznie należy także sprawdzić ew. zawartość barwników oraz ich pochodzenie. Przy skórze wyjątkowo wrażliwej, atopowej i skłonnej do alergii warto unikać SLS i SLES. Sprawdzamy również datę przydatności produktu.

Płyn do kąpieli  w nowej odsłonie!

Idealnym kosmetykiem do kąpieli dla noworodków wolnym od składników drażniących i niebezpiecznych dla skóry naszych najmłodszych jest nawilżający płyn do kąpieli z oliwką marki Skarb Matki.

Dokładnie oczyszcza skórę, a dzięki oliwie z oliwek oraz orzechom makadamia naskórek jest nawilżony, miękki i gładki. Olej z nich regeneruje skórę, odbudowuje jej warstwę lipidową i przeciwdziała utracie wody. Intensywnie nawilża, uelastycznia, zmiękcza oraz wygładza.

Dzięki wyciągowi z rumianku, płyn  może być stosowany już od pierwszego dnia życia, nawet jeśli maluszek ma skłonność do alergii i AZS. Kosmetyk ma konsystencję kremowej emulsji emolientów, nie zawiera SLS i SLES.

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2018/03/adorable-20374_960_720.jpghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2018/03/adorable-20374_960_720-150x150.jpgredaktor1KosmetykiSkóra naszych dzieci jest coraz bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia. Zanieczyszczenie środowiska, żywności, a także styl życia, złe przyzwyczajenia – to wszystko ma wpływ na stan naszego zdrowia i skóry. Czym się więc kierować przy zakupie produktu do mycia dla najmłodszych? Na co zwrócić uwagę przy zakupie płynu do...