ferro kuchnia 2
Minimalistyczna forma

W nowoczesnej kuchni w praktyce oznacza ona maksymalną wygodę. Współcześni projektanci kładą nacisk na wykorzystanie przestrzeni przeznaczonej do przechowywania dbając o jak najlepsze zagospodarowanie wnętrza brył kuchennych mebli.

Unikanie eksponowania drobiazgów

To, co ma być widoczne, to kompozycja płaszczyzn i kształtów, której główną ozdobą jest prosta forma sprzętów i geometryczne struktury. Dekoracja ogranicza się do pojedynczych akcentów, intrygujących kontrastującym kolorem, oryginalnym surowcem czy finezyjnym kształtem, umieszczonych na monochromatycznym białym, czarnym bądź szarym tle. Swoistym paradoksem jest stosowanie w industrialnej loftowej aranżacji elementów nawiązujących do natury. Korzystanie z faktur drewna czy kamienia wyraża trend powrotu do nieprzetworzonych, organicznych materiałów, dając przy tym niebanalny efekt plastyczny.


W miejscach często eksploatowanych, w których konieczne jest utrzymanie czystości, na przykład w strefie zmywania w kuchni, bardzo dobrze sprawdzą się zlewy granitowe, do złudzenia przypominające naturalny materiał. W rzeczywistości wykonane są z konglomeratu składającego się z barwionego kamienia kwarcowego, żywicy i utwardzacza tworzących specjalną kompozycję odporną na zarysowania i drobne uszkodzenia mechaniczne. W ofercie Ferro znajdziemy je w kolorze piasku, białe lub grafitowe. Jeśli starcza miejsca w kuchni, warto wybrać wersję z ociekaczem, sprawdzającym się zwłaszcza w wariancie mniejszych zlewów, jedno lub półtorakomorowych.Bateria zlewozmywakowa stojąca

Bateria zlewozmywakowa stojąca Brado
Bateria zlewozmywakowa stojąca Brado

Wnętrze utrzymane w zimnej tonacji

lśniąca, idealnie gładka bateria jest zwykle najbardziej „ekskluzywną” ozdobą tej surowej scenerii. Wyroby Ferro mają tę zaletę, że można wśród nich znaleźć kształty pasujące do każdego stylu. W chromowanej baterii kuchennej Brado, oryginalny uchwyt ukośnie ustawiony do płaszczyzny podstawy, nadaje jej szczególnego, designerskiego charakteru. To kolejny przykład trafnego połączenia wysokiej jakości technicznej i dobrej, interesującej wzorniczo formy. Takie podejście do wyposażania współczesnego wnętrza to najlepszy sposób na realizację równowagi kształtów i funkcji – idei rządzącej dobrze zorganizowaną przestrzenią użytkową.

Detale

Dbamy o nie zwłaszcza w kuchni otwartej na pokój, bo wtedy stają się one elementem wyposażenia mieszkania równym rangą do tych, które zdobią salon. I tak samo, jak w reprezentacyjnym wnętrzu, wyrażają nasze stylistyczne preferencje i indywidulany gust. Warto więc poświęcić więcej uwagi ofercie renomowanych producentów armatury sanitarnej, takich jak FERRO – jednego z liderów na polskim rynku, by urządzając swój dom zgodnie z filozofią slow designu jak najlepiej wyrazić siebie, działać w duchu troski o środowisko, ale też zapewnić sobie komfort na co dzień.

Zlewozmywak jednokomorowy biały KIZZ
Zlewozmywak jednokomorowy biały KIZZ

 

Materiały prasowe Afir Biuro PR firmy FERRO

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2016/08/ferro-kuchnia-2.jpghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2016/08/ferro-kuchnia-2-150x150.jpgredaktor1DomMinimalistyczna forma W nowoczesnej kuchni w praktyce oznacza ona maksymalną wygodę. Współcześni projektanci kładą nacisk na wykorzystanie przestrzeni przeznaczonej do przechowywania dbając o jak najlepsze zagospodarowanie wnętrza brył kuchennych mebli. Unikanie eksponowania drobiazgów To, co ma być widoczne, to kompozycja płaszczyzn i kształtów, której główną ozdobą jest prosta forma sprzętów i geometryczne...