Jakie kosmetyki uchronią cerę przed szkodliwym smogiem?Jakie kosmetyki uchronią cerę przed szkodliwym smogiem?

Składniki nawilżające

Każda skóra, niezależnie od problemów, z którymi się boryka, potrzebuje nawilżenia, dlatego tak ważne jest, aby kosmetyk, który wybieramy zawierał składniki o takim działaniu. Żyjąc w mieście jesteśmy trzy razy bardziej narażani na przesuszanie się skóry, które jest wynikiem utraty wody. Jakich więc nawilżających składników nie powinno zabraknąć w składzie produktu, który wybierzemy? Jednym z nich jest Hydromalin, czyli roślinny komponent, bogaty w związki pochodzące z drzew rosnących w lasach Andów. To dzięki nim skóra jest głęboko i długotrwale nawilżona. Równie dobroczynne działanie ma kompleks Vita – defence, który pobudza skórę i dostarcza antyoksydantów oraz chroni przed utratą wody i przesuszaniem. Takie składniki możemy znaleźć np. w Kremie Miejskim SPF 15 z nowej linii kosmetyków POLLUTION anti, polskiej marki FLOSLEK.

Jakie kosmetyki uchronią cerę przed szkodliwym smogiem?

Składniki regenerujące

Negatywnie działanie szkodliwych substancji, takich jak np. zawarty w smogu niewidoczny pył zawieszony PM2.5, może uszkadzać naskórek i powodować trwałe zmiany, które przyspieszają procesy starzenia. Aby temu zapobiec warto wybierać produkty, które zawierają składniki regenerujące. Jakie? Alga brunatna pochodząca z czystych wód oceanicznych zawiera pełną gamę składników odżywczych, takich jak sole mineralne, witaminy czy makro i mikroelementy. To one przyspieszą odnowę komórkową zniszczonej warstwy naskórka i zapewnią prawidłowe funkcjonowanie skóry. Kolejnym składnikiem regenerującym jest kompleks Nutri – protect, który odbudowuje, regeneruje i wzmacnia naturalną strukturę warstwy rogowej. Takie właściwości znajdziemy np. w Kremie lipo – naprawczym na noc z linii POLLUTION anti marki FLOSLEK.

Składniki kojące i odżywcze

Podrażniona, zanieczyszczona i uszkodzona warstwa naskórka, poza nawilżeniem i regeneracją, potrzebuje ukojenia. Gdzie możemy je znaleźć? W Maśle Shea, które jest rewelacyjnym dodatkiem do kremów. To składnik numer jeden w produktach kojących i odżywczych. Ten olej z afrykańskiego drzewa działa niczym delikatny opatrunek na skórę. Pentenol, inaczej nazywany prowitaminą B5, to również składnik kojący, , który pozwala skórze odzyskać komfort. Oba składniki znajdziemy w Kremie hydro-naprawczym, z linii POLLUTION anti marki FLOSLEK.

Skóra narażona na działanie zanieczyszczeń powietrza traci blask, jest zmęczona i szybciej się starzeje. Warto oszczędzić jej tych „nieprzyjemności” i sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, dzięki którym życie w mieście stanie się dla niej łatwiejsze.

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2017/12/POLLUTION-ANTI.jpghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2017/12/POLLUTION-ANTI-150x150.jpgredaktor1KosmetykiSkładniki nawilżające Każda skóra, niezależnie od problemów, z którymi się boryka, potrzebuje nawilżenia, dlatego tak ważne jest, aby kosmetyk, który wybieramy zawierał składniki o takim działaniu. Żyjąc w mieście jesteśmy trzy razy bardziej narażani na przesuszanie się skóry, które jest wynikiem utraty wody. Jakich więc nawilżających składników nie powinno zabraknąć...