Uppleva Ikea

Pozbywamy się problemu z ukryciem kabli od telewizora w salonie, do wszystkich urządzeń jest tylko jeden pilot, a telewizor i nagłośnienie idealnie wpasowują się w meble – IKEA Katowice wprowadziła do swojego asortymentu nowe rozwiązanie dla salonu, produkty z serii UPPLEVA.

Według badań przeprowadzonych przez Ipsos Marketing na zlecenie IKEA, przy urządzaniu pokoju dziennego Polacy cenią sobie praktyczne i estetyczne rozwiązania. Chcą, by ich salon był przytulny i wygodny, a jednocześnie uporządkowany i przestronny. Dodatkowo, trzech na czterech respondentów chciałoby, żeby kable w pokoju dziennym były mniej widoczne, a połowa chciałaby ukryć różne urządzenia techniczne. Co więcej, w 60% gospodarstw domowych korzysta się z trzech lub więcej pilotów.

– Pokój dzienny to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie tutaj odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, oglądamy telewizję, pracujemy. W mniejszych mieszkaniach duży pokój często pełni również funkcję jadalni, a nawet sypialni. Warto zatem wprowadzić tam porządek, by nasz odpoczynek lub praca odbywały się w jak najbardziej komfortowych i uporządkowanych warunkach – mówi Monika Kosakiewicz z IKEA Katowice, gdzie od 11 lutego dostępne są nowe produkty z serii UPPLEVA, łączące regały z inteligentną telewizją i systemem dźwiękowym.

Nowocześnie i bezpiecznie
System UPPLEVA był dotychczas dostępny tylko w 6 europejskich miastach – w Sztokholmie, Paryżu, Berlinie, Mediolanie i Gdańsku. Teraz trafił do wszystkich sklepów IKEA w Polsce.  Jest to idealnie dopasowany zestaw do pokoju dziennego, w skład którego wchodzi w sumie około 45 produktów, a wśród nich telewizor (dostępny w czterech rozmiarach), zintegrowane z nim meble oraz bezprzewodowy system dźwiękowy i dekodery. – Całość wygląda bardzo estetycznie i jest całkowicie bezpieczna, szczególnie dla dzieci, dzięki uporządkowaniu i ukryciu kabli. Wszystkimi urządzeniami wbudowanymi w UPPLEVA można sterować przy pomocy jednego pilota, co jest szczególnie istotne dla tych, którzy wcześniej korzystali z kilku – wyjaśnia Monika Kosakiewicz.

Polacy jeszcze bardziej polubią telewizję?
– Oglądanie telewizji to nasza, Polaków, ulubiona rozrywka. Według danych TNS OBOP średnio spędzamy przed telewizorem ponad 3,5 godziny dziennie i jest to jeden z największych wskaźników w Europie. Chcemy dostosować się do potrzeb Polaków i zwiększyć pozytywne doświadczenia związane z oglądaniem telewizji. W końcu UPPLEVA oznacza po szwedzku „doświadczać” – tłumaczy kierownik ds. lokalnego marketingu  w IKEA Katowice.

Każdy telewizor posiada wbudowany odtwarzacz CD/DVD/Blu-ray, a dzięki zastosowanej technologii LED,  zużywa nawet o 40% mniej energii niż telewizory LCD. Aby lepiej wkomponować telewizor w otoczenie, można nałożyć na niego ramę w kolorze białym lub czarnym. Dodatkowo telewizory o przekątnej powyżej 24’’ to tzw. smart TV z dostępem do internetu poprzez Wi-Fi. Przy pomocy osobno sprzedawanego adaptera można także połączyć telewizor z komputerem, smartfonem czy innymi urządzeniami w ramach sieci bezprzewodowej. Na cały zestaw obowiązuje 5-letnia gwarancja.
Przy tworzeniu systemu UPPLEVA TV & Sound, IKEA współpracowała z firmą TCL Multimedia, jednym z pięciu czołowych producentów elektroniki domowej na świecie, produkującym sprzęt m.in. dla firmy Thomson.

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2013/02/Uppleva-Ikea.jpghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2013/02/Uppleva-Ikea-150x150.jpgwpadmfjRóżnePozbywamy się problemu z ukryciem kabli od telewizora w salonie, do wszystkich urządzeń jest tylko jeden pilot, a telewizor i nagłośnienie idealnie wpasowują się w meble – IKEA Katowice wprowadziła do swojego asortymentu nowe rozwiązanie dla salonu, produkty z serii UPPLEVA.Według badań przeprowadzonych przez Ipsos Marketing na zlecenie IKEA,...