Hafty i koronki - inspiracje (dark-drawer.blogspot.com)

Kwiatowe koronki, gipiury i hafty oraz geometryczne ażury nie przestają być trendy! Na sezon wiosna/lato 2016 proponują je zarówno projektanci high fashion, jak Elie Saab, Giambattista Valli oraz regularne modowe marki. Ten trend możemy przenieść także do wnętrz dzięki pięknym płytkom ceramicznym.

W najbliższych miesiącach modne będą zarówno delikatne, bardzo kobiece koronki, jak i mięsiste ażury, nawiązujące do stylistyki boho. Piękne, bogato zdobione sukienki w zwiewnych, pół-transparentnych tkaninach proponują m.in. Elie Saab i Giambattista Valli dla Moncler Gamme Rouge.

Hafty i koronki - modowe inspiracje (Elie Saab i Giambattista Valli_Moncler Gamme Rouge)

Misternie tkane koronki zainspirowały także projektantów Tubądzin. Wśród najnowszych kolekcji, w portoflio marki znajdziemy dwie, zawierające płytki przypominające małe dzieła sztuki, niczym ręcznie robione koronkowe aplikacje.

Obraz1Pierwsza z nich to Elementary – kolekcja, która jest bardzo bogata stylistycznie i stanowi bazę do tworzenia projektów wnętrz bardzo zróżnicowanych pod względem stylu i klimatu. Aranżacje z nutką romantyzmu pozwoli stworzyć wchodząca w skład kolekcji sześciokątna, biała mozaika o strukturze koronek i haftów.

Podobny charakter wprowadzimy do wnętrza stosując dekory strukturalne z kolekcji Majolika Powstały one z zamiłowania do płaskorzeźby i odnawiania starych mebli, ale użyte w nich ornamenty – niczym małe dzieła sztuki – przypominają koronki, ażury lub hafty. Ciekawostką jest, że pierwsza struktura do dekoracji była rzeźbiona ręcznie.

Tak jak najmodniejsze wiosenne kreacje, obie kolekcje utrzymane są w stonowanej łagodnej, kolorystyce – palecie bieli oraz miękkich pastelowych kremów, beży, jasnych brązów i szarości.

Obraz2

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2016/05/Hafty-i-koronki-inspiracje-dark-drawer.blogspot.com_.jpghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2016/05/Hafty-i-koronki-inspiracje-dark-drawer.blogspot.com_-150x150.jpgredaktor1DomKwiatowe koronki, gipiury i hafty oraz geometryczne ażury nie przestają być trendy! Na sezon wiosna/lato 2016 proponują je zarówno projektanci high fashion, jak Elie Saab, Giambattista Valli oraz regularne modowe marki. Ten trend możemy przenieść także do wnętrz dzięki pięknym płytkom ceramicznym.W najbliższych miesiącach modne będą zarówno delikatne, bardzo...