wimpZłote lata 80. w serwisie przez cały luty!
Przyjęło się uważać, że lata 80. to czas kiczowatych fryzur, przesadnych kreacji, makijażu i biżuterii oraz szaleństwa na parkiecie w rytmie disco. Czy jednak rzeczywiście tak to wyglądało? Czy w świecie muzycznym rządziła jedynie nieskomplikowana rozrywka i rytmiczne utwory? O tym będą mogli się przekonać użytkownicy serwisu muzycznego WiMP, który przez cały luty będzie prowadził kampanię promującą utwory powstałe od 1980 do 1989 roku.

W ramach kampanii promującej lata 80. chcemy przypomnieć popularne szlagiery, jak i zaprezentować fanom muzyki mniej znane oblicza tych czasów. Będą ballady, a wśród nich chociażby „Purple Rain” Prince’a, mroczne lata 80. m.in. z The Cure i „Forest”, a także optymistyczne oblicze tej epoki, czyli Madonna z utworem „Into the groove” czy „Girls Just Want To Have Fun” Cyndi Lauper. Na WiMPie zawitają także playlisty z utworami muzycznych gigantów z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Będzie hard rock i heavy metal, American underground, synthpop, a nawet country. Nie zapominamy również o najważniejszych polskich płytach z tego okresu, np. „Unu” grupy Perfect, „Nowych sytuacjach” Republiki, czy też utworach Franka Kimono oraz Kombi. Taka różnorodność pozwoli każdemu odnaleźć interesujący go wycinek muzycznej historii lat 80. – powiedziała Katarzyna Rogalska, Editing Manager WiMP.

A co wydarzyło się w muzyce na przestrzeni lat 80. w Polsce i na świecie? W 1980 roku zastrzelony został John Lennon, rok później na raka zmarła ikona muzyki reggae, Bob Marley. W 1983 roku na świat przyszła z kolei Amy Winehouse, artystka obdarzona tyle niezwykłym głosem i niepowtarzalną charyzmą, ile skłonnością do popadania w uzależnienia i toksyczne związki. W 1984 roku Michael Jackson odebrał osiem nagród Grammy za album „Thriller”. Teledysk nakręcony do utworu o tym samym tytule był uznawany za najlepszy w historii klipów. Rok 1984 był także ważny dla fanów muzyki metalowej w Polsce, bowiem wtedy zawitał do nas po raz pierwszy zespół Iron Maiden.

W 1985 roku Whitney Houston wydała swój pierwszy album „Whitney Houston”, podczas gdy polski zespół Banda i Wanda ukończył swoją drugą płytę zatytułowaną „Mamy czas”. Rok później Madonna zadedykowała swój trzeci krążek „True blue” swojemu ówczesnemu mężowi Seanowi Pennowi. Z albumu pochodzą takie hity jak „La isla bonita” czy „Papa don’t preach”. 1987 to rok narodzin Moniki Brodki, która 17 lat później wygrała w popularnym show muzycznym Idol, aby w konsekwencji w 2012 roku odebrać Fryderyka za utwór „Krzyżówka dnia”. W 1988 roku urodziła się na Barbadosie Robyn Rihanna Fenty, znana później jako Rihanna, a w tym samym roku w Londynie przyszła na świat Adele Laurie Blue Adkins, czyli po prostu Adele. Niestety w 1988 roku pożegnaliśmy legendarnego Roya Orbisona. Lata 80. kończy wydanie albumu „Miracle” przez Queen. Dwa lata później zmarł lider grupy, Freddie Mercury.

Wszystkich chętnych do przeżycia na nowo lat 80., a także tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją muzyczną przygodę z tą niezwykłą epoką, WiMP zachęca do odwiedzenia swojej strony: www.wimp.pl i korzystania z zasobów serwisu. Przez cały luty tylko na WiMP wielki powrót lat. 80 i wyjątkowe playlisty tworzone m.in. przez ówczesne gwiazdy estrady. Zapraszamy na: www.wimp.pl!

Skandynawski muzyczny serwis streamingowy oferuje ponad 20 milionów utworów, zarówno zagranicznych, jak i polskich. Celem WiMP jest inspirowanie Polaków do odkrywania nowej muzyki oraz zachęcanie ich do słuchania ulubionych utworów. WiMP wyróżnia się spośród innych serwisów streamingowych bogato rozbudowaną stroną redakcyjną, rekomendacjami i ciekawostkami muzycznymi, przygotowanymi z myślą o polskich słuchaczach, a także playlistami na każdą okazję, komponowanymi przez doświadczoną dziennikarkę muzyczną, Katarzynę Rogalską.

Koncepcja ta już z powodzeniem działa na innych rynkach europejskich, takich jak: Szwecja, Norwegia, Dania, Niemcy, a także pod inna marką w Holandii. W sumie WiMP podbił już serca 350 tys. użytkowników, a liczba ta ciągle rośnie. W 2011 roku serwis otrzymał brytyjską nagrodę Meffy Awards dla najlepszego serwisu muzycznego. Regularnie wygrywa także testy konsumenckie we wszystkich krajach, w których jest dostępny.

WiMP posiada licencję na ponad 20 milionów utworów. Serwis zapowiada również launch w innych krajach. WiMP należy do spółki  Aspiro, notowanej na sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NASDAQ OMX).

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2013/02/wimp-2.jpghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2013/02/wimp-2-150x150.jpgwpadmfjRóżneZłote lata 80. w serwisie przez cały luty! Przyjęło się uważać, że lata 80. to czas kiczowatych fryzur, przesadnych kreacji, makijażu i biżuterii oraz szaleństwa na parkiecie w rytmie disco. Czy jednak rzeczywiście tak to wyglądało? Czy w świecie muzycznym rządziła jedynie nieskomplikowana rozrywka i rytmiczne utwory? O tym będą...