kwiatek dla mamy

Przygotuj miłą niespodziankę z Fiskars

Mama to najważniejsza osoba w życiu każdego dziecka, dlatego w Dniu Matki warto przygotować dla Niej przyjemną niespodziankę. Sprawienie radości tak bliskiej nam osobie nie musi oznaczać wielkich wydatków i nakładu pracy. Można na przykład przygotować coś pysznego, co osłodzi ten wyjątkowy dzień, a z akcesoriami Fiskars będzie to dziecinnie proste!

Koniec maja i początek czerwca to sezon na truskawki. Ten wyjątkowy owoc sam w sobie jest uwielbianym przez wiele osób przysmakiem. Dodajmy do truskawek bitą śmietanę albo zapieczmy je w koglu-moglu. Otrzymamy w ten sposób wyjątkowo pyszny deser w sam raz na Dzień Matki.

Bazą deseru jest królowa polskich owoców – truskawka. Jak wszystkie owoce należy je najpierw opłukać pod bieżącą wodą. Przydatny przy tym będzie niezwykle funkcjonalny składany durszlak Fiskars z ergonomiczną rączką. Zajmuje niewiele miejsca, a po zakończeniu pracy można go przechowywać w szufladzie.

Umyte truskawki musimy delikatnie osuszyć i oderwać szypułki. Owoce, w zależności od naszych upodobań, można pokroić na połówki, ćwiartki lub pozostawić w całości. Następnie, w zależności od tego, który deser postanowiliśmy przygotować, ubijamy śmietanę lub żółtka jajek z cukrem aż powstanie kogel-mogel. Przy tej czynności idealnie sprawdzi się trzepaczka Fiskars z silikonowymi końcówkami. Silikonowe końcówki nie uszkadzają powierzchni i są elastyczne, co pozwala sięgać krawędzi misy lub garnka.

Jeśli postanowimy przygotować truskawki z bitą śmietaną, wystarczy przełożyć owoce do pucharków, nałożyć bitą śmietanę i udekorować listkami mięty. Gdy zdecydujemy się na truskawki zapiekane w koglu-moglu,
do płytkiego naczynia wyłożonego owocami wlewamy ubite żółtka, a następnie wkładamy do piekarnika
na 15 minut. Tak przygotowany deser możemy zaserwować naszej ukochanej Mamie. Z pewnością sprawimy Jej tym ogromną przyjemność!

Fiskars_trzepaczka z filikonowymi końcówkami_Functional Form_858105

Orientacyjne ceny detaliczne:

• Durszlak składany – cena ok. 95 zł
• Trzepaczka z silikonowymi końcówkami – cena ok. 30 zł

foto – Fiskars

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2013/05/kwiatek-dla-mamy.jpghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2013/05/kwiatek-dla-mamy-150x150.jpgwpadmfjDomPrzygotuj miłą niespodziankę z FiskarsMama to najważniejsza osoba w życiu każdego dziecka, dlatego w Dniu Matki warto przygotować dla Niej przyjemną niespodziankę. Sprawienie radości tak bliskiej nam osobie nie musi oznaczać wielkich wydatków i nakładu pracy. Można na przykład przygotować coś pysznego, co osłodzi ten wyjątkowy dzień, a z...