Czym oczyścić włosy, aby ich nie zniszczyć?

Badania przeprowadzone wśród kobiet potwierdzają, że jedną z najważniejszych potrzeb w ich pielęgnacji jest zachowanie zdrowych włosów i skóry głowy. Tym samym poszukują one produktów do oczyszczania, które będą skuteczne, a zarazem łagodne. Specjalnie dla nich – oraz wszystkich innych kobiet – NIVEA po raz pierwszy stworzyła linię Micelarnych Szamponów opartych na sprawdzonej delikatnej technologii micelarnej wykorzystywanej w pielęgnacji twarzy.

Prawdziwym wyzwaniem dla naukowców i technologów opracowujących nowe formuły kosmetyków do oczyszczania skóry i włosów jest zachowanie maksymalnej skuteczności przy jak najmniejszej możliwości podrażnienia czy wysuszenia skóry. Formuła miceli, czyli nowoczesnych, inteligentnych cząsteczek, które niczym magnes przyciągają do siebie zanieczyszczenia, stworzona została początkowo tylko na potrzeby bardzo delikatnej skóry na twarzy – tak powstały płyny micelarne.

Jednak naukowcy z Działu Badań i Rozwoju Beiersdorf poszli o krok dalej i stworzyli Szampony Micelarne tej marki. To innowacyjne i nowoczesne podejście do pielęgnacji pozwoliło stworzyć linię szamponów, które ultra łagodnie, a przy tym niezwykle skutecznie, oczyszczają włosy i skórę głowy pozostawiając je w doskonałej kondycji.

Rewolucyjny skład

Co ważne, technologia micelarna zapewnia wyjątkowo delikatny sposób oczyszczania, dzięki czemu Micelarne szampony można stosować każdego dnia bez obawy o podrażnienie czy osłabienie włosów. Dostępne w dwóch wariantach nowości nie zawierają silikonów, parabenów i barwników. W linii znajdują się następujące produkty:

 • Micelarny szampon wzmacniający  – wzbogacony o ekstrakt z lilii wodnej, przeznaczony jest do wszystkich rodzajów włosów ze wskazaniem na włosy łamliwe i wrażliwą skórę głowy.Zapewnia głębokie oczyszczenie jednocześnie wzmacniając i poprawiając elastyczność włosów. Skóra nie zostanie podrażniona nawet przy codziennym myciu, ponieważ łagodna formuła szamponu chroni jej naturalne pH.

Cena: 17,99zł/ 400ml

 • Micelarny szampon głęboko oczyszczający – zawiera ekstrakt z melisy cytrynowej, który dedykowany jest normalnym oraz przetłuszczającym się włosom i skórze głowy. Zapewnia dokładne i skuteczne oczyszczenie pozostawiając włosy zauważalnie lekkie i odświeżone na dłużej. Szampon nie zawiera silikonów, parabenów i barwników oraz chroni naturalne pH.

Cena: 17,99zł/ 400ml

Jak działają micele?

 • Znajdujące się w micelach łagodne cząsteczki oczyszczające przechwytują zanieczyszczenia
  z włosów i skóry głowy.
 • Następnie micele rozpuszczają zabrudzenia i pozostałości innych kosmetyków
  w wodzie, nie powodując przy tym wysuszania i utraty naturalnych lipidów.
 • Cząsteczki, łącząc się z wodą, uaktywniają inteligentne działanie miceli co pozwala dokładnie
  i skutecznie wypłukać zanieczyszczenia.
 • Pozostawiają włosy nieskazitelnie czyste.

Czym są micele?

Micele to najbardziej łagodne środki myjące, które nie pozbawiają włosów i skóry głowy zbyt wielu naturalnych olejków. Ich działanie można porównać do magnesu (przyciągają wodę i odpychają tłuszcz). Składnikiem szamponów jest także melisa cytrynowa znana z korzystnego wpływu na skórę. Dodatkowo ten ziołowy składnik dodaje orzeźwiającą zapachową nutę. Również ekstrakt z lilii wodnej głęboko odżywia oraz chroni włosy i skórę głowy. Lilia wodna znana jest ze swoich leczniczych właściwości.

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2018/02/SzamponMicelarny_Wzmacniający_400ml.jpghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2018/02/SzamponMicelarny_Wzmacniający_400ml-150x150.jpgredaktor1KosmetykiBadania przeprowadzone wśród kobiet potwierdzają, że jedną z najważniejszych potrzeb w ich pielęgnacji jest zachowanie zdrowych włosów i skóry głowy. Tym samym poszukują one produktów do oczyszczania, które będą skuteczne, a zarazem łagodne. Specjalnie dla nich – oraz wszystkich innych kobiet – NIVEA po raz pierwszy stworzyła linię Micelarnych...