Abażur z papierowych talerzyków - zrób to sam!
Abażur z papierowych talerzyków – zrób to sam!

Potrzebne materiały:
– pistolet Dremel® Glue Gun 930
– sztyfty przezroczystego kleju 7 mm GG02
– papierowe talerzyki o średnicy 18 cm, ok. 50 sztuk

Uwaga: obwód talerzyków musi być nieco większy niż wysokość abażuru.

Dodatkowo:
– podstawa lampy stołowej ze szczotkowanego chromu
– klosz w kształcie walca, w kolorze kremowym, wysokość 13 cm
x średnica 15 cm
– linijka (najlepiej stalowa)
– ołówek
– nożyczki
– kostka introligatorska lub górna część noża kuchennego
– kokilka lub podobne naczynie

Uwaga: Kokilka służy do umieszczenia na niej klosza podczas klejenia; pomaga w rozmieszczeniu talerzyków wokół klosza na identycznej wysokości. Jeśli wymiary Twojego klosza i talerzyków różnią się od podanych tutaj, wybierz naczynie, które umożliwi centralne rozmieszczenie talerzyków na kloszu ustawionym na kokilce.

Żarówka: Upewnij się, że moc żarówki jest zgodna z zalecaną dla danej podstawy lampy

Krok 1
Złóż talerzyki papierowe na pół i wygładź zagniecenie. Umieść linijkę równolegle do wgłębienia, w odległości 0,5 cm i zaznacz linię ołówkiem. Trzymając talerzyk złożony, przetnij go nożyczkami wzdłuż zaznaczonej linii.

Abażur z papierowych talerzyków - zrób to sam!
Abażur z papierowych talerzyków – zrób to sam!

Krok 2
Połóż przed sobą kolejny talerzyk (środkiem do góry) i umieść na nim wyciętą połówkę, wyrównując ją wzdłuż zaokrąglonej krawędzi. Przyłóż stalową linijkę wzdłuż prostej krawędzi i użyj kostki introligatorskiej do zaznaczenia wgłębienia na całej długości talerzyka. Powtórz czynność po przeciwnej stronie talerzyka, tak aby powstały dwa równoległe do siebie wgłębienia w odległości ok. 1 cm. Złóż talerzyk wzdłuż zagnieceń ku tyłowi i wygładź, aby uzyskać ostry kant.

Krok 3
Włóż sztyft przezroczystego kleju GG02 do pistoletu do klejenia Dremel Glue Gun 930 i ustaw niską temperaturę. Umieść klosz na naczyniu ułożonym spodem do góry. Nałóż klej pośrodku bocznej krawędzi talerzyka o szerokości 1 cm i przyklej go pionowo do powierzchni klosza, tak aby jedna z zagiętych krawędzi znalazła się na równi z pionowym szwem klosza.

Abażur z papierowych talerzyków - zrób to sam!
Abażur z papierowych talerzyków – zrób to sam!

Krok 4
Powtarzaj tę czynność, przyklejając kolejne złożone talerzyki tuż obok poprzedniego wokół klosza i upewniając się, że są rozmieszczone równo względem góry i dołu klosza. Gdy cały klosz będzie oklejony talerzykami, można go zamocować do podstawy lampy i wkręcić żarówkę. Twoja lampa jest już gotowa.

Abażur z papierowych talerzyków - zrób to sam!
Abażur z papierowych talerzyków – zrób to sam!

WSKAZÓWKA: Można określić przybliżoną liczbą talerzyków potrzebnych do oklejenia klosza, mierząc obwód klosza. 1 cm odpowiada jednemu talerzykowi.

http://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2017/02/zrób-to-sam.jpghttp://fajnezakupy.pl/wp-content/uploads/2017/02/zrób-to-sam-150x150.jpgredaktor1DomRóżne Potrzebne materiały: - pistolet Dremel® Glue Gun 930 - sztyfty przezroczystego kleju 7 mm GG02 - papierowe talerzyki o średnicy 18 cm, ok. 50 sztukUwaga: obwód talerzyków musi być nieco większy niż wysokość abażuru.Dodatkowo: - podstawa lampy stołowej ze szczotkowanego chromu - klosz w kształcie walca, w kolorze kremowym, wysokość 13 cm x średnica 15...